"MDH xalqlari adabiyoti" fanida Said Axmad dramaturgiyasini o`rganish
Joriy yilning 7-dekabr kuni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti Rus tili va adabiyoti kafedrasi o'qituvchisi N.Djumaniyazova  rus tili ta'lim yo'nalishi 204-guruh talabalariga "MDH xalqlari adabiyoti" fanidan ochiq amaliy mashg'uloti o'tkazdi. Mashg'ulot "Саид Ахмад. Драматургия узбекской литературы" mavzusida bo'lib o'tdi. Mashg'ulot jarayonida turli tarqatma materiallardan, taqdimotlardan, videolavhalardan samarali foydalanilib, dars bellashuv usulida tashkil qilindi. Talabalar tomonidan "Kelinlar qo'zg'oloni" asari namoyish etildi va yozuvchining asarlari haqida viktorina o'yini o'tkazildi.
Darsda kuzatuvchi sifatida Rus tili va adabiyoti kafedrasi katta o'qituvchisi O'.S.Qalandarov ishtirok etdi va dars samarali tashkil qilingani to'g'risida o'z fikr-mulohazalarini bildirdi.

Studying the dramaturgy of Said Akhmad in the subject "Literature of the Peoples of the CIS"
On December 7 of this year, N. Djumaniyazova, a teacher of the Department of Russian Language and Literature of the Faculty of Uzbek Philology of UrSU, conducted an open practical session on "Literature of the Peoples of the CIS" for the students of the Russian language education group 204. The training was held on the topic "Said Akhmad. Dramaturgy of Uzbek literature". Various handouts, presentations, videos were effectively used during the training, and the lesson was organized in a competitive manner. The play "Brides Rebellion" was performed by the students and a quiz game was held about the writer's works.
O.S. Qalandarov, senior teacher of the Department of Russian Language and Literature, participated in the lesson as an observer and expressed his opinion about the effective organization of the lesson.