Kimyoviy texnogiyalar fakultetida talaba-yoshlar ishtirokida "2-fevral — Butunjahon suvli-botqoqli yerlar kuni" munosabati bilan davra suhbati o'tkazildi.
Unda Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o'zgarishi vazirligi Muhofaza etiladigan tabiiy hududlar departamenti "Xorazm milliy tabiat bog'i"ning xodimlari tomonidan kun munosabati bilan targ'ibot-tashviqot ishlari olib borildi.
Ma'lumot o'rnida, Ramsar Konvensiyasining asosiy maqsadi butun dunyo bo‘ylab barqaror rivojlanishga erishish vositasi sifatida suv-botqoq hududlarini muhofaza qilish va ulardan oqilona foydalanish hisoblanadi. O‘zbekiston Respublikasi mazkur konvensiyaga 2001-yilda qo‘shilgan.

In the Faculty of Chemical Technologies, a roundtable discussion was held with the participation of students and young people in connection with "February 2 - World Wetlands Day".
The employees of the Department of Protected Natural Areas of the Ministry of Ecology, Environmental Protection and Climate Change "Khorazm National Nature Park" carried out promotional activities on the occasion of the day.
For information, the main objective of the Ramsar Convention is the protection and wise use of wetlands as a means of achieving sustainable development worldwide. The Republic of Uzbekistan joined this convention in 2001.