Kimyoviy texnogiyalar fakultetida talaba-yoshlar ishtirokida "2-fevral — Butunjahon suvli-botqoqli yerlar kuni" munosabati bilan davra suhbati o'tkazildi.
Unda Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o'zgarishi vazirligi Muhofaza etiladigan tabiiy hududlar departamenti "Xorazm milliy tabiat bog'i"ning xodimlari tomonidan kun munosabati bilan targ'ibot-tashviqot ishlari olib borildi.
Ma'lumot o'rnida, Ramsar Konvensiyasining asosiy maqsadi butun dunyo bo‘ylab barqaror rivojlanishga erishish vositasi sifatida suv-botqoq hududlarini muhofaza qilish va ulardan oqilona foydalanish hisoblanadi. O‘zbekiston Respublikasi mazkur konvensiyaga 2001-yilda qo‘shilgan.

На химико-технологическом факультете состоялся круглый стол с участием студентов и молодежи, посвященный «2 февраля – Всемирному дню водно-болотных угодий».
Сотрудники Департамента охраняемых природных территорий Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата «Хорезмский национальный природный парк» провели пропагандистские мероприятия по случаю этого дня.
Для информации, основной целью Рамсарской конвенции является защита и разумное использование водно-болотных угодий как средства достижения устойчивого развития во всем мире. Республика Узбекистан присоединилась к этой конвенции в 2001 году.