Urganch shahridagi "Imom Faxriddin ar-Roziy" o'rta maxsus islom bilim yurtida ma'naviy-ma'rifiy uchrashuv bo'lib o'tdi.
"Imom Faxriddin ar-Roziy" o'rta maxsus islom bilim yurtida g'azal mulkining sultoni Mir Alisher Navoiy hamda buyuk shoir va davlat arbobi Zahiriddin Muhammad Boburning tavallud kunlari munosabati bilan ma'naviy-ma'rifiy tadbir tashkil qilindi.
Unda UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilishunosligi kafedrasi professori A.O'razboyev o'z ma'ruzasi bilan ishtirok qildi. Ma'ruza davomida ikki buyuk siymo hayoti va ijodi, boy adabiy merosi yuzasidan ma'lumot berildi. Ularning asarlari tilimiz rivoji uchun noyob manbalar ekanligi ta'kidlandi. Shuningdek, tadbir ishtirokchilari tomonidan berilgan savollarga javob berilib, Navoiy va Bobur ijodi o'z vaqtida va hozir ham sevib o'qilishi aytib o'tildi.

В средней специальной исламской школе «Имам Фахриддин ар-Рази» города Ургенча прошла духовно-просветительская встреча.
В среднем специальном исламском образовательном учреждении «Имам Фахриддин ар-Рази» было организовано духовно-просветительское мероприятие в связи с днями рождения Мир Алишера Навои, султана имения газелей, и великого поэта и государственного деятеля Захириддина Мухаммада Бабура.
В нем со своей лекцией принял участие профессор кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ А.Оразбоев. В ходе лекции была дана информация о жизни и творчестве двух великих деятелей, а также их богатом литературном наследии. Было отмечено, что их произведения являются уникальным ресурсом для развития нашего языка. Также были даны ответы на вопросы, заданные участниками мероприятия, и было отмечено, что произведения Навои и Бабура читаются с любовью в свое время и даже сейчас.