Magistratura va doktoranturaga qabuldagi chet tili sertifikati bo‘yicha yengilliklar berildi
Anjumanda qayd etilganidek, topshiriqqa binoan magistratura va doktoranturaga qabul qilishda xorijiy tilni bilish to‘g‘risidagi sertifikat talabi quyidagicha o‘zgartiriladi:
➖ ta’lim dasturini xorijiy tilda yakunlagan talabalar uchun sertifikat talabi bekor qilinadi;
➖ soha xususiyatidan kelib chiqib madaniyat, san’at, sport, ta’lim, sog‘liqni saqlash, ishlab chiqarish, muhandislik ishi, qishloq xo‘jaligi, veterinariya, arxitektura va qurilish, fizika va tabiiy fanlar, transport xizmatlari yo‘nalishlari bo‘yicha sertifikat talabi bir pog‘ona – B1 darajasiga tushiriladi.
Sertifikat talabi xorijiy tillar yo‘nalishlarida C1 darajada, aniq fanlar, biologiya, matematika, huquq, jurnalistika, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va iqtisodiyot yo‘nalishlarida B2 darajada saqlanadi.

The foreign language certificate for admission to master's and doctoral studies has been relaxed
As noted at the conference, the requirement for a foreign language certificate for admission to master's and doctoral programs will be changed as follows:
➖ certificate requirement is canceled for students who completed the educational program in a foreign language;
Depending on the nature of the field, there are culture, art, sports, education, health, production, engineering, agriculture, veterinary, architecture and construction, physics and natural sciences, transport services. the requirement for a certificate will be lowered by one step - to the B1 level.
The requirement for a certificate is kept at the C1 level in the fields of foreign languages, and at the B2 level in the fields of exact sciences, biology, mathematics, law, journalism, information and communication technologies, and economics.