AQShning Massachusets texnologiya institutining malakali mutaxassislari tomonidan o'taziladigan intensiv mahorat darslarida Urganch davlat universitetining professor-o‘qituvchilari faol ishtirok etmoqda
29-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 25-apreldagi 30/9-19-son xatiga muvofiq, Yangi O‘zbekiston universitetida AQShning Massachusets texnologiya institutining malakali mutaxassislari tomonidan intensiv mahorat darslari boshlandi.
Unda Urganch davlat universiteti Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dekani Sh.Kuramboyev, Texnika fakulteti dekani M.Qurbanov hamda universiteti professor-o‘qituvchilari ishtirok etmoqda.
Mahorat darslarida AQSh oliygohining ta’lim boshqaruvi,  zamonaviy pedagogik o‘qitish metodikalari, mustaqil ta’limni rivojlantirish va samarali tadqiqot olib borish bo‘yicha ilg‘or tajribasi o‘rganilmoqda.

Профессора и преподаватели Ургенчского государственного университета активно участвуют в интенсивных мастер-классах, которые проводят квалифицированные специалисты Массачусетского технологического института, США.
29 апреля в соответствии с письмом Кабинета Министров Республики Узбекистан от 25 апреля 2024 года №30/9-19 начались интенсивные мастер-классы квалифицированных специалистов Массачусетского технологического института США в Новый Узбекский университет.
В нем принимают участие декан химико-технологического факультета Ургенчского государственного университета Ш.Курамбоев, декан технического факультета М.Курбанов и преподаватели университета.
На мастер-классах изучаются передовой опыт управления образованием, современные педагогические методы обучения, развития самостоятельного образования и эффективных научных исследований.