Sochiluvchan materiallarini tashish va tozalash uchun resurstejamkor vintli konveyer konstruksiyasini ishlab chiqishga bagishlangan ilmiy seminar
Bugun 20224 yil 20 noyabr kuni Urganch Davlat universiteti “Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari” kafedrasi o'qituvchisi Jumagul matyaqubovaning  “Sochiluvchan materiallarini tashish va tozalash uchun resurstejamkor vintli konveyer konstruksiyasini ishlab chiqish” mavzusidagi ma’ruzasi bo’lib o’tdi. Seminarda Urganch davlat universiteti “Yengil sanoat texnologiyalari va jihozlari” kafedrasi professor o'qituvchilariva  xodimlari qatnashdilar. Ma’ruzada mavzu yuzasidan olingan yangi natijalar va o’z yechimini kutayotgan galdagi muammolar haqida gapirildi. Shuningdek qo’yilgan dolzarb masalalarga xorijiy olimlar tomonidan taklif etilgan yondashuvlar ham tahlil qilib berildi.

Scientific seminar dedicated to the development of a resource-efficient screw conveyor design for transporting and cleaning loose materials
Today, November 20, 20224, a lecture by Jumagul Matyakubova, a teacher of the Department of “Light Industry Technologies and Equipment” of Urgench State University, on the topic “Development of a resource-saving screw conveyor design for transporting and cleaning loose materials” was held. The seminar was attended by professors, teachers and employees of the Department of “Light Industry Technologies and Equipment” of Urgench State University. The lecture discussed new results obtained on the topic and current problems awaiting their solution. The approaches proposed by foreign scientists to the current issues raised were also analyzed.