"Kimyo” kafedrasi o‘qituvchisi Eshchanov Xushnudbek Odilbekovichning “Molekulyar doking dasturlarida ishlashni zamonaviy dasturlar yordamida tushuntirish” mavzusidagi ilmiy-uslubiy seminari bo‘lib o‘tdi
2025-yil 6-yanvar kuni soat 15:30 da asosiy binoning 101-xonasida  “Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari” fakulteti “Kimyo” kafedrasi o‘qituvchisi Eshchanov Xushnudbek Odilbekovichning “Molekulyar doking dasturlarida ishlashni zamonaviy dasturlar yordamida tushuntirish” mavzusidagi  ilmiy-uslubiy seminari  bo‘lib o‘tdi. Seminarda Kimyo kafedrasining ko'pchilik a'zolari ishtirok qilishdilar va molekulyar doking hisoblash usullari bo'yicha ma'lumotlarni tinglashdilar. X. Eshchanov tomonidan molekulyar dokingga asoslangan asosiy dasturlarda ishlash qoidalari haqida tushunchalar berilib, ushbu dasturlarni talabalarga dars jarayonlarida ham o'rgatilayotganligi va amalda qo'llash ko'nikmalarini shakllantirish bo'yicha ishlar olib borilganligini ham aytib o'tdi. Qatnashuvchilar mavzu bo'yicha o'zlarini qiziqtirgan savollarni berishib, ijobiy javoblarni olishdilar.

Научно-методический семинар на тему «Объяснение работы в программах молекулярного докинга с использованием современных программ» провел преподаватель кафедры химии Эшчанов Хушнудбек Одилбекович.
6 января 2025 года в 15:30 в 101 аудитории главного корпуса состоится научно-методический семинар лекция на тему «Объяснение работы в программах молекулярного докинга с использованием современных программ» преподавателя кафедры «Химия» Эшчанова Хушнудбека Одилбековича. Большинство сотрудников химического факультета посетили семинар и прослушали информацию о методах расчета молекулярной стыковки. Х. Эшчанов дал представление о правилах работы в базовых программах на основе молекулярного докинга, а также отметил, что данные программы преподаются студентам и ведется работа по формированию практических навыков их применения. Участники задавали интересующие их вопросы по теме и получали положительные ответы.