Universitet rahbariyati va Janubiy Afrikaning Limpopo universiteti o‘rtasida onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 21-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti rahbariyati va Janubiy Afrikaning Limpopo universiteti o‘rtasida onlayn uchrashuv  o'tkazilib, unda rektor v.v.b. S.Xodjaniyazov, Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori G‘.O‘razboyev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Z.Ibragimov, Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti dekani I.Abdullayev, Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyazov,  Tabiiy va qishloq xo‘jaligi fanlari fakulteti dekani J.Ro‘zimovlar ishtirok etishdi.
Mazkur uchrashuvda universitet vakillari kelgusida hamkorlikda matematika, kompyuter ilmlari, iqtisodiyot, menejment, yurisprudensiya, tarix, lingvistika va qishloq xo‘jaligi yo‘nalishlarida professor-o‘qituvchi va talabalar mobillik dasturlarini amalga oshirish, ilmiy hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va ilmiy konferensiyalar tashkil etish bo‘yicha muzokaralar olib bordi.
Muzokaralar natijasi o‘laroq, yuqorida keltirilgan hamkorlik aloqalarni yo‘lga qo‘yish maqsadida universitetlar o‘rtasida Anglashinuv memorandumini imzolashga kelishib olindi.

An online meeting was held between the university management and the South African University of Limpopo
On January 21 of this year, an online meeting was held between the leadership of Urgench State University named after Abu Rayhan Biruni and Limpopo University of South Africa. In it, acting rector S.Khodjaniyazov, Vice-Rector for International Cooperation G.Orazboyev, Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations Z. Ibragimov, Dean of the faculty of Social and economic sciences I.Abdullayev, Dean of the faculty of Foreign philology Z. Jumaniyazov, dean of the Natural and agricultural sciences faculty J. Rozimov participated.
In this meeting, the representatives of the university conducted negotiations on implement professor-teacher and student mobility programs in the fields of mathematics, computer science, economics, management, jurisprudence, history, linguistics, and agriculture also to establish scientific cooperation and scientific conferences.
As a result of the negotiations, it was agreed to sign a Memorandum of Understanding between the universities in order to establish the above-mentioned cooperation relations.