Bitiruvchilarimizning "Ishlab chiqarish amaliyoti" jarayoni
Ma’lumot uchun shuni ma’lum qilamizki, kafedrada tahsil olayotgan 660710200 – Biotexnologiya (oziq-ovqat, ozuqa, kimyo va qishloq xo‘jaligi) ta’lim yo‘nalishi 4-kurs talabalarining o‘quv rejasi va jadvaliga muvofiq joriy yilning 3 fevralidan 16 mayiga qadar amaliyot o‘tashi belgilangan, 2 ta o‘quv yiliga ishlab chiqarish shartnomalari tuzuvchi tashkilotlar bilan talabalarni qabul qilgan. talabalar amaliyot o‘tash to‘g‘risida rasmiy xat bilan xabardor qilingan, amaliyot jadvali va dasturi tasdiqlangan, talabalar uchun malakaviy amaliyot hujjatlari to‘plami nashr etilgan.
Bugun, 25-fevral kuni 4-bosqich 211-Biotexnologiya yo‘nalishi talabalari va amaliyot rahbari Norimov Shohrux Urganch shahri yaqinidagi TILLO DOMOR ishlab chiqarish majmuasida “Ishlab chiqarish amaliyoti” bo‘yicha o‘z bilim va malakalarini oshirib, bevosita ishlab chiqarish jarayoniga kirib, tajriba orttirmoqda. U yerda korxona tomonidan tayinlangan amaliyot rahbari o‘quvchilarning kundalik ishlarini taqsimlaydi va nazorat qiladi. Universitet tomonidan tayinlangan amaliyot rahbari talabalarning yuqoridagi jarayonda to‘liq va faol ishtirok etishini nazorat qiladi, ular kelgan va ketganlarida davomat jurnalini tekshiradi va ularga har kuni xavfsizlik bo‘yicha eslatmalar beradi.

Процесс «Производственная практика» наших выпускников
Для Вашего сведения сообщаем, что на кафедру осуществляется прием студентов организаций, заключивших производственные договоры, на 2 учебных года в соответствии с учебным планом и графиком на 4 курс образовательной программы 660710200 - Биотехнология (пищевая, кормовая, химическая и сельскохозяйственная). Стажировки проводятся с 3 февраля по 16 мая текущего года. Студенты были уведомлены о прохождении практики официальным письмом, утверждены график и программа практики, а также опубликован комплект документов о прохождении практики для студентов.
Сегодня, 25 февраля, студенты 4 курса специальности 211-Биотехнология и их руководитель практики Норимов Шохрух совершенствуют свои знания и навыки на «Производственной практике» на производственном комплексе «TILLO DOMOR» близ города Ургенч, непосредственно выходя на производственный процесс и приобретая опыт. Там руководитель стажировки, назначенный компанией, распределяет и контролирует ежедневную работу студентов. Назначенный университетом руководитель стажировки будет контролировать полное и активное участие студентов в вышеуказанном процессе, проверять журнал их посещаемости по прибытии и уходе, а также предоставлять им ежедневные напоминания о мерах безопасности.