“Talabalar ligasi” sport musobaqalarining kurash bo‘yicha Respublika final bosqichining taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi
Joriy yilning 17-19 may kunlari “Talabalar ligasi” sport musobaqalarining kurash bo‘yicha Respublika final bosqichi Urganch davlat universitetida o‘tkazildi.  Musobaqada Respublikamizning 14 ta hududidan jami 252 nafar ishtirokchilar  qatnashib, talabalar o‘z viloyati sharafini munosib himoya qilishdi.
Mazkur musobaqada Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining 6 nafar talabasi turli xil vazn toifalarida faol qatnashib, faxrli o'rinlarni qo'lga kiritishdi. Respublika miqyosida qo'lga kiritilgan ushbu g'alaba ko'p ming sonli universitetimiz jamoasini yuksak faxr-iftixorga to'ldirmoqda. Ushbu natijadan ko'rinadiki, universitetimiz nafaqat ta'limda, balki sportda ham respublika va jahon miqyosida o'zining yuksak pog'onalarini egallab kelmoqda.
1-o'rin: Qurbandurdiyeva Gulshan — Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 241-dzyudo guruh talabasi;
1-o'rin: O'razbayeva Nesibeli — Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 242-kurash guruhi talabasi;
2-o'rin: Sadullayeva Xayitjon — Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 3-bosqich talabasi;
2-o'rin: Sultanov Kamronbek —  Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 23.01- kurash guruhi talabasi;
3-o'rin: Botirov Tolibjon — Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 23.01- kurash guruhi talabasi;
3-o'rin: Ollamov Ravshan — Sport faoliyati, pedagogika va psixologiya fakulteti 23.01-dzyudo guruhi talabasi.
Kurashchi talabalarimizning ushbu g‘alabasi bilan universitetimiz jamoasini, sportchi talabalarimiz va ularning murabbiylarini chin dildan qutlaymiz.

The award ceremony of the Republican final stage of the “Students’ League” sports competitions in wrestling was held
On May 17-19 of this year, the Republican final stage of the “Students’ League” sports competitions in wrestling was held at Urgench State University. A total of 252 participants from 14 regions of our Republic took part in the competition, and the students defended the honor of their region with dignity.
In this competition, 6 students of Urgench State University named after Abu Rayhon Biruni actively participated in various weight categories and took honorable places. This victory, achieved at the republican level, fills the team of our university, which consists of many thousands, with great pride. This result shows that our university is occupying high positions not only in education, but also in sports at the republican and world levels.
According to the overall results:
1st place: Gulshan Kurbandurdiyeva — student of the 241st judo group of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology;
1st place: Nesibeli Urazbayeva — student of the 242nd wrestling group of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology;
2nd place: Khayitjon Sadullayeva — 3rd year student of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology;
2nd place: Kamronbek Sultanov — student of the 23.01 wrestling group of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology;
3rd place: Tolibjon Batirov — student of the 23.01 wrestling group of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology;
3rd place: Ravshan Ollamov — student of the 23.01 judo group of the Faculty of Sports Activities, Pedagogy and Psychology.
We sincerely congratulate our university team, our student athletes, and their coaches on this victory of our wrestling students.