Urganch davlat universiteti jamoasi Xitoyning Gansu qishloq xo'jaligi universitetida bo‘lishmoqda
Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetining Xorijiy filologiya fakulteti Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi mudiri R.Abidova boshchiligidagi bir guruh universitet professor-o'qituvchilari hamda iqtidorli talaba-yoshlaridan iborat bo'lgan delegatsiya a'zolari Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universitetiga tashrif buyurishdi.
Tashrif doirasida mehmonlarni universitet vitse-prezidenti professor Si Huaijun rasmiy qabul qildi. Uchrashuvda  Urganch davlat universiteti vakillari bilan birga Gumanitar fanlar kolleji dekani Zhao Liping, Xalqaro ta’lim kolleji dekan o‘rinbosari Ma Xiaojie, Xalqaro aloqalar bo‘limi xodimi Xu xonim ishtirok etib, ikki oliygoh o'rtasida hamkorlikni yanada rivojlantirish, qo‘shma ilmiy-tadqiqot loyihalarini amalga oshirish, akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish hamda xalqaro ilmiy hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama etishdi.
Ushbu tashrifdan asosiy maqsad mazkur oliygohda talabalar o'quv va amaliyot kurslarida ishtirok etish, professor-o'qituvchilar esa malaka oshirish hamda tajriba almashishdan iboratdir.
Uchrashuvdan so'ng, UrDU delegatsiyasi Gansu qishloq xo‘jaligi universitetining muzeyi va kutubxonasi bilan yaqindan tanishdilar.

The team from Urgench State University is at Gansu Agricultural University in China.
A delegation consisting of a group of professors and teachers from Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, as well as gifted students, headed by the head of the Department of English Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology, R. Abidova, visited Gansu Agricultural University in China.
During the visit, the guests were officially received by the university's vice president, Professor Xi Huaijun. At the meeting, in addition to representatives from Urgench State University, Dean of the College of Humanities Zhao Liping, Deputy Dean of the College of International Education Ma Xiaozhe, and International Relations Officer Xu participated, discussing issues related to the further development of cooperation between the two universities, the implementation of joint research projects, the organisation of academic exchange programs, and the expansion of international scientific cooperation.
The main goal of this visit is for students to participate in academic and practical courses at this university, while teachers improve their qualifications and exchange experiences.
After the meeting, the UrDU delegation got closely acquainted with the museum and library of Gansu Agricultural University.