UrDU va Ispaniya oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlik o‘rnatildi
Joriy yilning 10-12 iyun kunlari Ispaniya Qirolligida O‘zbekiston va Ispaniya oliy ta’lim muassasalari rektorlarining birinchi forumi bo‘lib o‘tdi. Mazkur xalqaro forumda O‘zbekistondan 30 nafarga yaqin oliy ta’lim muassasalari rektorlari, jumladan, Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madrahimova ham ishtirok etdi.
Forum doirasida rektor F.Madrahimova Ispaniyaning qator nufuzli universitetlari rahbariyati bilan uchrashuv va muzokaralar o‘tkazdi. Uchrashuvlarda oliy ta’lim, ilm-fan, akademik almashinuv va xalqaro hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan muhim kelishuvlarga erishildi. Jumladan, Rey Xuan Karlos universiteti, Kadis universiteti hamda Saragosa universiteti bilan  hamkorlik shartnomalari imzolandi.
Ushbu kelishuvlar Urganch davlat universitetining xalqaro hamkorlik geografiyasini yanada kengaytirish, ta’lim va ilm-fan sohasida yangi qo‘shma loyihalarni amalga oshirish, shuningdek, universitetning xalqaro maydondagi nufuzini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Cooperation has been established with UrSU and Spanish higher education institutions
On June 10-12 of this year, the first forum of rectors of higher educational institutions of Uzbekistan and Spain was held in the Kingdom of Spain. About 30 rectors of higher educational institutions from Uzbekistan, including the rector of Urgench State University Feruza Madrahimova, took part in this international forum.
Within the framework of the forum, Rector F. Madrakhimova held meetings and negotiations with the leadership of several prestigious Spanish universities. During the meetings, important agreements were reached aimed at developing higher education, science, academic exchanges, and international cooperation. In particular, cooperation agreements were signed with the University of Rey Juan Carlos, the University of Cádiz, and the University of Zaragoza.
These agreements will serve to further expand the geography of international cooperation at Urgench State University, implement new joint projects in the field of education and science, and strengthen the university's prestige in the international arena.