2020 yil 20 iyun kuni Xorijiy filologiya fakultetida Filologiya fanlari doktori Choʼponov Otanazar Otajonovichning 60 yoshiga bagʼishlangan “Zamonaviy filologiyaning nazariy va amaliy muammolari” mavzusida Zoom dasturi orqali ilmiy-nazariy konferentsiya o
2020 yil 20 iyunь kuni Xorijiy filologiya fakulьtetida Filologiya fanlari doktori Choʼponov Otanazar Otajonovichning 60 yoshiga bagʼishlangan “Zamonaviy filologiyaning nazariy va amaliy muammolari” mavzusida Zoom dasturi orqali ilmiy-nazariy konferentsiya oʼtkazildi. Konferentsiya yuksak saviyada oʼtkazildi va Urganch davlat universiteti rektori B. Аbdullaevning kirish soʼzi bilan boshlanib, unda Xorazm viloyati hokimi oʼrinboosari professor S.K. Salaev, Oʼzbekiston Fanlar akademiyasi akademigi, professor А. Sadullaev, OʼzDJTU professori D.S. Qulmamatov, Termiz davlat universiteti professori P.Oʼ. Bakirov, Urganch davlat universiteti professorlari X. Bobojonov, O. Jumaniyozov, Z. Doʼsimov, Filologiya fakulьteti dotsenti D.Q. Gʼayipov va Xorijiy filologiya fakulьteti dekani Z.O. Jumaniyozov, Xorijiy filologiya, Filologiya hamda Pedagogika fakulьteti tilshunos va adabiyotshunos professor-oʼqituvchilari oʼz maʼruzalari bilan ishtirok qildilar.

On June 20, 2020 at the Faculty of Foreign Philology was held a scientific-theoretical conference on the theme “Theoretical and practical problems of modern philology” dedicated to the 60th anniversary of Doctor of Philological sciences Choponov Otanazar
On June 20, 2020 at the Faculty of Foreign Philology was held a scientific-theoretical conference on the theme “Theoretical and practical problems of modern philology” dedicated to the 60th anniversary of Doctor of Philological sciences Choponov Otanazar Otajonovich through Zoom program. The conference was held at a high level and it began with an introductory speech of the rector of Urgench State University B. Abdullayev. The conference was attended by the Deputy Governor of Khorezm region Professor S.K. Salaev, Academician of the Academy of Sciences of Uzbekistan Professor A. Sadullaev, Professor of UzSWLU D.S. Kulmamatov, Professor of Termez State University P.O. Bakirov, professors of Urgench State University H. Bobojonov, O. Jumaniyozov, Z. Dusimov, the dean of Philology faculty docent D.Q. Gayipov and the dean of Foreign philology faculty docent Z.O. Jumaniyozov and teachers of the faculties of Foreign Philology, Philology and Pedagogics on linguistics and literary criticism with their talks.