Teatr bu ibratxonadir!
Teatr har bir davrda, hayotiy saboqlar beruvchi jonli vosita hisoblangan. Inson ma’naviyati yuksalishida ham uning o‘rni bo‘lakcha. Bu haqda ma’rifatparvar Mahmudxo‘ja Behbudiy “Teatr bu ibratxonadir” deb bejiz ta’kidlamagan.
Darhaqiqat, teatr ibrat va ma'naviyat maskani. Yoshlarimiz ma'naviyatini yuksaltirish,  ularda vatanparvarlik tuyg'usini shakllantirish hamda bo'sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida joriy yilning 23-aprel sanasida Urganch davlat universitetining “Madaniyat va san’at muassasalarini tashkil etish hamda boshqarish” yo‘nalishi 201,202-guruh talabalari Xorazm viloyat musiqali drama  teatriga tashrif buyurib, Mahmudxo`ja Behbudiyning "Padarkush" nomli spektaklini tomosha qildilar.
Talabalar spektaklni zo‘r qiziqish bilan tomosha qilishdi. Bu tashrif talabalarda katta taassurotlar uyg‘otdi, mushohadaga chorladi. Bu taassurotlar ularni teatrga bo‘lgan mehrlarini yanada yuksaltirgan bo‘lsa ajab emas.

Theatre is a house of admonition!
Theater has always taught life lessons live. Theater plays an important role in the development of human spirituality. It was not without reason that the enlightener Mahmudhoja Behbudi spoke about this: “Theatre is a house of admonition”.
Indeed, theater is a place of admonition and spirituality. In order to increase the spirituality of our youth, to form a sense of patriotism among them and to organize meaningful leisure, on April 23 of this year, students of 201 and 202 groups of the direction " Organization and management of cultural and art institutions” at the Urgench State University, they visited the Khorezm Regional Music and Drama Theater named after Agakhi and watched the play "Padarkush"by Mahmudhoji Behbudi.
The students watched the performance with great interest. This visit made a great impression on the students. It is not surprising that these impressions have further increased the love for the theater.