"Yosh notiqlar" ko'rik - tanlovi bo'lib o'tdi
2021-yilning 23-aprelida Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti talabalari ishtirokida  “Yosh notiqlar"  ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni UrDU Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori S.Davletov ochib berib, tanlovning barcha ishtirokchilariga omad tiladi.
Tadbirda universitetning  Filologiya, Tarix, Xorijiy filologiya,  Bioinjineriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetlarining iste`dodli talaba-yoshlari ishtirok qilishdi.
Tadbir davomida  Filologiya fakultetining  204-guruh talabalari tomonidan tayyorlangan diltortar kuy- qo‘shiqlar,  raqs va sahna ko‘rinishlari barchaga xush kayfiyat ulashdi.
Tadbir nihoyasida fakultet dekani D.G‘ayipov g‘olib talabalar va faol ishtirokchilarni  faxriy yorliqlari va esdalik sovg‘alari bilan taqdirladi.

Состоялся конкурс "Юные ораторы"
23 апреля 2021 года с участием студентов филологического факультета Ургенчского государственного университета проведен конкурс «Молодые ораторы».
Мероприятие открыл проректор по работе с молодежью УрГУ С. Давлетов, который в своем выступлении пожелал удачи всем участникам.
В мероприятии приняли участие талантливые студенты факультета филологии, истории, зарубежной филологии, биоинженерии и безопасности пищевых продуктов.
Хорошее настроение в мероприятии подарили песни, танцы и выступления, подготовленные студентами 204-й группы филологического факультета.
В конце мероприятия декан факультета Д.Гайипов вручил победителям и активным участникам конкурса почетные грамоты и памятные подарки.