"Yosh notiqlar" ko'rik - tanlovi bo'lib o'tdi
2021-yilning 23-aprelida Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti talabalari ishtirokida  “Yosh notiqlar"  ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni UrDU Yoshlar bilan ishlash bo‘yicha prorektori S.Davletov ochib berib, tanlovning barcha ishtirokchilariga omad tiladi.
Tadbirda universitetning  Filologiya, Tarix, Xorijiy filologiya,  Bioinjineriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetlarining iste`dodli talaba-yoshlari ishtirok qilishdi.
Tadbir davomida  Filologiya fakultetining  204-guruh talabalari tomonidan tayyorlangan diltortar kuy- qo‘shiqlar,  raqs va sahna ko‘rinishlari barchaga xush kayfiyat ulashdi.
Tadbir nihoyasida fakultet dekani D.G‘ayipov g‘olib talabalar va faol ishtirokchilarni  faxriy yorliqlari va esdalik sovg‘alari bilan taqdirladi.

The contest "Young orators" was held
On April 23, 2021, with the participation of students of the Philology Faculty of Urgench State University, a contest "Young orators" was held.
The event was opened by the Vice-rector on working with Youth of the Urgench State University S. Davletov, who in his speech wished all the participants good luck.
The event was attended by talented students of the Faculty of Philology, History, Foreign Philology, Bioengineering and Food Safety.
Songs, dances and performances prepared by students of the 204th  group of the Philology Faculty gave a good mood at the event.
At the end of the event, the dean of the faculty D. Gayipov presented the winners and active participants of the contest with certificates of honor and mementos.