Urganch davlat universitetida siyosiy partiyalar va oav vakillari hamda mahalliy kengash deputatlarining navbatdagi guruhlari uchun o`quv mashg`ulotlari o`z ishini boshladi
2021-yilning 26-aprel kuni siyosiy partiyalar, mahalliy kengash deputatlari hamda OAV vakillari: jurnalistlar, axborot xizmatlari rahbarlari va blogerlar ishtirokidagi o`quv seminarlarining navbatdagi o`quv mashg`ulotlari o`z ishini boshladi.
O`quv seminarlarining ochilishida Urganch davlat universiteti prorektori, t.f.d. S.Davletov ishtirok etib, dastavval, siyosiy partiyalar va OAV vakillari hamda mahalliy kengash deputatlari uchun tashkil etiladigan o‘quv kursining maqsadi va o‘quv jarayonini tashkil qilish masalalari yuzasidan tanishuv olib bordilar.
Shundan so`ng, kun tartibidagi masalalar, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga Murojaatnomasining mazmun-mohiyati, O‘zbekiston Respublikasini yanada rivojlantirish bo‘yicha Harakatlar strategiyasi asosida mamlakatda amalga oshirilgan islohotlarning mazmun-mohiyati, «Yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va aholi salomatligini mustahkamlash yili» Davlat dasturining asosiy yo‘nalishlari kabi mavzular yuzasidan o`quv seminarlar o`tkazildi.
Dars jarayonlari interfaol va zamonaviy pedtexnologiyalar asosida UrDU professor-o‘qituvchilari tomonidan olib borildi.

Urgench State University starts training sessions for political parties and media representatives and deputies of local councils
On April 26, 2021, the next training seminar with the participation of representatives of political parties, local councils and the media: journalists, heads of information services and bloggers began its work.
At the opening of the training seminars, Vice-Rector of Urgench State University, Doctor of Technical Sciences S. Davletov took part and acquainted with the purpose of the training, the organization of the educational process for representatives of political parties and the media, as well as deputies of local Councils.
After that, training seminars were held on the agenda, the essence of the Address of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the Oliy Majlis, the essence of the reforms carried out in the country on the basis of the strategy of actions for the further development of the Republic of Uzbekistan, the main directions of the state program "Year of Support for Youth and Strengthening the Health of the Population ".
The teaching process was carried out by lecturers-professors of the Urgench State University on the basis of interactive and modern pedagogical technologies.