Xalqaro psixologlar kuni
2025-yil 22-noyabr Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti amaliyotchi psixologlari tomonidan “22-noyabr – Xalqaro psixologlar kuni” munosabati bilan tadbir tashkil etildi. Tadbir davomida inson ruhiyati, tarbiya va ma’naviyatning poydevorini tashkil etuvchi psixologiya fanining ahamiyati yana bir bor yuksak e’tirof etildi.
????Bayram dasturida badiiy chiqishlar, kuy-qo‘shiqlar, turli ko‘ngilochar viktorina o‘yinlari tashkil etilib, ishtirokchilar uchun quvonchli va mazmunli muhit yaratildi. Tadbirda “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi professor-o‘qituvchilari, soha mutaxassislari hamda talaba-yoshlar faol qatnashdi.
????Psixologiyaning inson hayotidagi o‘rni, yoshlar ongini to‘g‘ri shakllantirishdagi roli va jamiyat taraqqiyotiga qo‘shayotgan hissasi haqida fikrlar bildirildi. Yoshlar o‘z ijodiy qobiliyatlarini namoyish etib, sahnadagi chiqishlar orqali kasbning nozik jihatlarini badiiy tarzda ifoda etdilar.
????Tadbir yakunida faol ishtirokchilar munosib taqdirlanib, ularga esdalik sovg‘alari va tashakkurnomalar topshirildi.

International Psychologists Day
On November 22, 2025, practicing psychologists of Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni organized an event on the occasion of “November 22 - International Psychologists' Day”. During the event, the importance of psychology, which forms the foundation of the human psyche, education and spirituality, was once again highly recognized.
????The holiday program included artistic performances, songs, and various entertaining quizzes, creating a joyful and meaningful atmosphere for the participants. Professors and teachers of the “Pedagogy and Psychology” department, specialists in the field, and students and young people actively participated in the event.
????Opinions were expressed about the role of psychology in human life, its role in the correct formation of the youth consciousness, and its contribution to the development of society. Young people demonstrated their creative abilities and artistically expressed the subtleties of the profession through stage performances.
????At the end of the event, active participants were duly honored and presented with souvenirs and certificates of appreciation.