"Notiqlik san'ati" bo'yicha tanlov
14.04.2021 yil “Roman-German filologiyasi” kafedrasida talabalar o‘rtasida «Notiqlik san’ati» tanlovi o‘tkazildi. Tanlovda talabalar Germaniya Federativ Respublikasining Toshkentdagi elchixonasi tomonidan berilgan mavzular bo‘yicha qatnashdilar.
Talabalarning chiqishlari hakamlar xay’ati tomonidan ma’ruzaning tayyorlanishi, talabaning notiqlik san’ati hamda nemis tilini bilishi kabi me’zonlar asosida baholandi.
Nemis tili ta’lim yo’nalishi 3-kurs talabasi Yo‘ldosheva Dilnura Hamid qizi 90 ball to‘plab tanlovning birinchi (saralash) bosqichida birinchi o‘rinni egalladi.

Конкурс "Искусство речи"
14.04.2021 на кафедре "Романо-германская филология" был проведен конкурс "Искусство речи" среди студентов. Студенты приняли участие в конкурсе по данной тематике, предложенной Посольством Федеративной Республики Германия в Ташкенте.
Выступления студентов оценивались жюри по таким критериям, как подготовка речи, риторика студента и знание немецкого языка.
Юлдашева Дильнура Хамид Кизи, студентка третьего курса немецкого факультета, заняла первое место в первом (отборочном) раунде соревнований с 90 баллами.