"Notiqlik san'ati" bo'yicha tanlov
14.04.2021 yil “Roman-German filologiyasi” kafedrasida talabalar o‘rtasida «Notiqlik san’ati» tanlovi o‘tkazildi. Tanlovda talabalar Germaniya Federativ Respublikasining Toshkentdagi elchixonasi tomonidan berilgan mavzular bo‘yicha qatnashdilar.
Talabalarning chiqishlari hakamlar xay’ati tomonidan ma’ruzaning tayyorlanishi, talabaning notiqlik san’ati hamda nemis tilini bilishi kabi me’zonlar asosida baholandi.
Nemis tili ta’lim yo’nalishi 3-kurs talabasi Yo‘ldosheva Dilnura Hamid qizi 90 ball to‘plab tanlovning birinchi (saralash) bosqichida birinchi o‘rinni egalladi.

Contest "Art of Speech
On 14.04.2021, a "Speech Art" competition was held among students at the "Romance-Germanic Philology" department. The students took part in the competition on the given topics proposed by the Embassy of the Federal Republic of Germany in Tashkent.
The students' performances were evaluated by the jury on the basis of criteria such as the preparation of the speech, the student's rhetoric and knowledge of German.
Yuldasheva Dilnura Hamid qizi, a third-year student at the German Department, took first place in the first (qualifying) round of the competition with 90 points.