BIOTEXNOLOGIYA SOHASIDA TA’LIM VA O‘QITISH SIFATINI TAKOMILLASHTIRISH MUAMMO VA YECHIMLARI MAVZUSIDAGI RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY ANJUMAN MATERIALLARI
Mazkur Respublika ilmiy-amaliy anjuman O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 18-yanvardagi “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 4-iyuldagi PQ-200-son qarori ijrosini taʼminlash to‘g’risida”gi 16-son buyrug’iga asosan Urganch davlat universiteti rektorining 2024 yil 26-apreldagi 59-sonli buyrug’i bilan “Biotexnologiya sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takommillashtirish muammo va yechimlari” mavzusida 2024-yil 21-22-noyabr kunlari o‘tkazildi. Ushbu toʻplamga 2024-yil 21-22-noyabr kunlari Urganch davlat universitetida “Biotexnologiya sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takommillashtirish muammo va yechimlari”mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy konferensiya materiallari to‘plamiga bakalavr va magistrantlar, ilmiy tadqiqot ishlarini olib borayotgan izlanuvchi va tadqiqotchilar, katta ilmiy xodim-izlanuvchilar, ilmiy tadqiqot institutlari olimlari va oliy o‘quv yurtlari professor-oʻqituvchilarining ilmiy ishlari kiritilgan. Mazkur to‘plamga kiritilgan materiallarning mazmuni, undagi statistik ma’lumotlar va me’yoriy hujjatlar sanasining to‘g’riligiga hamda tanqidiy fikr mulohazalarga mualliflarning o‘zlari mas’uldir.

Материалы Республиканской научно-практической конференции по проблемам и решениям повышения качества образования и подготовки кадров в области биотехнологии.
21-22 ноября 2024 года в соответствии с Приказом № 16 Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 18 января 2024 года «Об обеспечении выполнения Постановления Президента Республики Узбекистан № ПК-200 от 4 июля 2023 года» и Приказом № 59 ректора Ургенчского государственного университета от 26 апреля 2024 года была проведена Республиканская научно-практическая конференция на тему «Проблемы и решения повышения качества образования и подготовки в области биотехнологии» в Ургенчском государственном университете. Данная подборка включает научные работы студентов бакалавриата и магистратуры, научных сотрудников и исследователей, проводящих научные исследования, старших научных сотрудников, ученых научно-исследовательских институтов и профессоров высших учебных заведений, а также материалы Республиканской научно-практической конференции «Проблемы и решения повышения качества образования и подготовки в области биотехнологии», состоявшейся в Ургенчском государственном университете 21-22 ноября. 2024. Авторы несут ответственность за содержание материалов, включенных в этот сборник, за точность статистических данных и дат нормативных документов, содержащихся в нем, а также за критические замечания.