BIOTEXNOLOGIYA SOHASIDA TA’LIM VA O‘QITISH SIFATINI TAKOMILLASHTIRISH MUAMMO VA YECHIMLARI MAVZUSIDAGI RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY ANJUMAN MATERIALLARI
Mazkur Respublika ilmiy-amaliy anjuman O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 18-yanvardagi “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 4-iyuldagi PQ-200-son qarori ijrosini taʼminlash to‘g’risida”gi 16-son buyrug’iga asosan Urganch davlat universiteti rektorining 2024 yil 26-apreldagi 59-sonli buyrug’i bilan “Biotexnologiya sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takommillashtirish muammo va yechimlari” mavzusida 2024-yil 21-22-noyabr kunlari o‘tkazildi. Ushbu toʻplamga 2024-yil 21-22-noyabr kunlari Urganch davlat universitetida “Biotexnologiya sohasida ta’lim va o‘qitish sifatini takommillashtirish muammo va yechimlari”mavzusidagi Respublika ilmiy-amaliy konferensiya materiallari to‘plamiga bakalavr va magistrantlar, ilmiy tadqiqot ishlarini olib borayotgan izlanuvchi va tadqiqotchilar, katta ilmiy xodim-izlanuvchilar, ilmiy tadqiqot institutlari olimlari va oliy o‘quv yurtlari professor-oʻqituvchilarining ilmiy ishlari kiritilgan. Mazkur to‘plamga kiritilgan materiallarning mazmuni, undagi statistik ma’lumotlar va me’yoriy hujjatlar sanasining to‘g’riligiga hamda tanqidiy fikr mulohazalarga mualliflarning o‘zlari mas’uldir.

MATERIALS OF THE REPUBLICAN SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE ON PROBLEMS AND SOLUTIONS OF IMPROVING THE QUALITY OF EDUCATION AND TRAINING IN THE FIELD OF BIOTECHNOLOGY
This Republican Scientific and Practical Conference was held on November 21-22, 2024, on the topic "Problems and solutions for improving the quality of education and training in the field of biotechnology" in accordance with Order No. 16 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated January 18, 2024 "On ensuring the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-200 dated July 4, 2023" and Order No. 59 of the Rector of Urgench State University dated April 26, 2024. This collection includes the scientific works of bachelor's and master's students, researchers and researchers conducting scientific research, senior research fellows, scientists of scientific research institutes and professors of higher educational institutions, as well as the materials of the Republican Scientific and Practical Conference on "Problems and Solutions for Improving the Quality of Education and Training in the Field of Biotechnology" held at Urgench State University on November 21-22, 2024. The authors themselves are responsible for the content of the materials included in this collection, the accuracy of the statistical data and dates of regulatory documents contained in it, and for critical comments.