Bitiruvchi yoshlarimiz uchun yangi imkoniyatlar eshigi ochildi
2021-yilning 4-iyun kuni Urganch davlat universitetida bitiruvchi talabalar  bilan uchrashuv bo`lib o`tdi. Uchrashuv Yangibozor  tumani  Xalq ta’limi bo`limining tashabbusi bilan tashkil qilinib, unda tumandagi barcha maktab direktorlari ishtirok etdilar.
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI
Mazkur uchrashuvni Marketing va talabalar amaliyoti bo`limi boshlig`i Q.Yo`ldoshev ochib berib, tadbirning mohiyatini bitiruvchilarga tushuntirib berdi hamda Yangibozor tumani Xalq ta’limi bo`limiga ushbu tashabbus uchun o`z minnatdorchiligini bildirdi.
Uchrashuvda O`zbekiston Respublikasi Xalq ta`limi vazirining Nazorat-huquqiy xizmati bosh mutaxassisi  D.Xudoyberganov ishtirok etib, bitiruvchi talabalarga ishga joylashish mobaynidagi huquq va erkinlari haqida tushuntirishlar berib,  o`z huquqlari poymol bo`lish holatlari kuzatilsa murojaat qilishlari joizligini ta`kidladi.
Yangibozor tumani Xalq ta’limi bo`limi mudiri G.Jumanova hamda tumanning 31 ta maktab direktorlari bitiruvchilar bilan ochiq muloqot olib bordilar. Har maktab o`zining qaysi fanlardan  bo`sh ish o`rinlari borligini e`lon qilib, so`zga chiqqan 14 nafar  talabgor bitiruvchilar  bilan shu yerning o`zida shartnoma tuzdilar.  Bu borada talabalar ham o`z  fikr-mulohazalari, takliflari  bildirib, maktab direktorlaridan o`zlarining qiziqtirgan savollariga javoblar oldilar.
Ushbu uchrashuv kelgusida “Oliy o`quv yurtlari bitiruvchilarini ishga qabul qilishning Yangibozorcha metodi”  deb viloyatimiz va respublikada amaliyotga tadbiq etilsa ne ajab.
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI.
UrDU rahbariyati Yangibozor tumanining maktab direktorlariga tashriflari uchun, qolaversa, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning ustuvor yo`nalishlaridan biri bo`lgan “Yoshlar bandligini ta`minlash” siyosatiga befarq bo`lmaganliklari uchun,  Yangibozor tumani Xalq ta’limi bo`limining mudiri  Go`zal Jumanovaga o`z minnatdorchiligini bildiradi.
Ushbu uchrashuv UrDU bitiruvchi talabalari uchun ishga joylashish borasida  samarali imkoniyat bo`lganiga aminmiz.

New opportunities open for our graduates
On June 4, 2021, a meeting with graduates was held at Urgench State University. The meeting was organized at the initiative of the Department of Public Education of Yangibazar district, which was attended by all school principals of the district.
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI
The meeting was opened by the head of the Department of Marketing and Student Practice K. Yuldashev, who explained the essence of the event to the graduates and thanked the Department of Public Education of Yangibazar district for this initiative.
The meeting was attended by the Chief Specialist of the Control and Legal Service of the Minister of Public Education of the Republic of Uzbekistan D.Khudoyberganov, who gave explanations to graduate students about their rights and freedoms during employment, and he noted that in case of violation of their rights, they can apply.
The head of the Department of Public Education of Yangibazar district G.Jumanova and principals of 31 schools of the district had an open dialogue with graduates. Each school announced its vacancies in which subjects and signed contracts with the 14 graduates who spoke. In this regard, students also expressed their views, suggestions and received answers to their questions from school principals.
This meeting will be held in the future “Yangibazar method of recruitment of graduates of higher education institutions” in our region and in the republic if it is implemented in practice.
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI.
The officials of the UrSU expresses their gratitude to Go'zal Jumanova Head of the Department of Public Education of the People's Education of the Yangibazar district for their visit to the principals of the School of the Yangibazar district, which is not indifferent to the policy of “Youth employment”, which is one of the priority directions of the reforms carried out in our country.