Bitiruvchi yoshlarimiz uchun yangi imkoniyatlar eshigi ochildi
2021-yilning 4-iyun kuni Urganch davlat universitetida bitiruvchi talabalar  bilan uchrashuv bo`lib o`tdi. Uchrashuv Yangibozor  tumani  Xalq ta’limi bo`limining tashabbusi bilan tashkil qilinib, unda tumandagi barcha maktab direktorlari ishtirok etdilar.
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI
Mazkur uchrashuvni Marketing va talabalar amaliyoti bo`limi boshlig`i Q.Yo`ldoshev ochib berib, tadbirning mohiyatini bitiruvchilarga tushuntirib berdi hamda Yangibozor tumani Xalq ta’limi bo`limiga ushbu tashabbus uchun o`z minnatdorchiligini bildirdi.
Uchrashuvda O`zbekiston Respublikasi Xalq ta`limi vazirining Nazorat-huquqiy xizmati bosh mutaxassisi  D.Xudoyberganov ishtirok etib, bitiruvchi talabalarga ishga joylashish mobaynidagi huquq va erkinlari haqida tushuntirishlar berib,  o`z huquqlari poymol bo`lish holatlari kuzatilsa murojaat qilishlari joizligini ta`kidladi.
Yangibozor tumani Xalq ta’limi bo`limi mudiri G.Jumanova hamda tumanning 31 ta maktab direktorlari bitiruvchilar bilan ochiq muloqot olib bordilar. Har maktab o`zining qaysi fanlardan  bo`sh ish o`rinlari borligini e`lon qilib, so`zga chiqqan 14 nafar  talabgor bitiruvchilar  bilan shu yerning o`zida shartnoma tuzdilar.  Bu borada talabalar ham o`z  fikr-mulohazalari, takliflari  bildirib, maktab direktorlaridan o`zlarining qiziqtirgan savollariga javoblar oldilar.
Ushbu uchrashuv kelgusida “Oliy o`quv yurtlari bitiruvchilarini ishga qabul qilishning Yangibozorcha metodi”  deb viloyatimiz va respublikada amaliyotga tadbiq etilsa ne ajab.
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI.
UrDU rahbariyati Yangibozor tumanining maktab direktorlariga tashriflari uchun, qolaversa, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning ustuvor yo`nalishlaridan biri bo`lgan “Yoshlar bandligini ta`minlash” siyosatiga befarq bo`lmaganliklari uchun,  Yangibozor tumani Xalq ta’limi bo`limining mudiri  Go`zal Jumanovaga o`z minnatdorchiligini bildiradi.
Ushbu uchrashuv UrDU bitiruvchi talabalari uchun ishga joylashish borasida  samarali imkoniyat bo`lganiga aminmiz.

Для наших выпускников открылись двери новых возможностей
4 июня 2021 года в Ургенчском государственном университете прошла встреча с выпускниками. Встреча была организована по инициативе Управления народного образования Янгибазарского района, где приняли участие все директора школ.
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI
Встречу со вступительным словом открыл начальник отдела маркетинга и студенческой практики К. Юлдашев. В своем выступлении К.Юлдашев разъяснил выпускникам суть мероприятия и поблагодарил Управление народного образования Янгибазарского района за эту инициативу сегодняшней встречи. Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI
Во встрече принял участие главный специалист контрольно-правовой службы министра народного образования Республики Узбекистан Д. Худойберганов. Д.Худойберганов разъяснил выпускникам их права и свободы при трудоустройстве и отметил, куда они могут обращаться в случае нарушения прав.
Заведующая отделом Управления народного образования Янгибазарского района Г. Джуманова и директор 31 школы района провели открытый диалог с выпускниками. Каждая школа объявила о вакансиях и подписала контракты с 14 абитуриентами. В связи с этим студенты высказали свои мнения, предложения и получили ответы на интересующие их вопросы от директоров школ. Примечательно, что в будущем эта встреча будет реализована в нашем регионе и стране как «Новый Янгибазарский метод приема на работу выпускников вузов».
Urganch davlat universiteti BITIRUVCHI YOSHLARIMIZ UCHUN YANGI IMKONIYATLAR ESHIGI OCHILDI.
Руководство УрГУ выражает благодарность директорам школ, а также заведующему отделом  Управления народного образования Янгибазарского района Джумановой Гузал за не безразличие к политике «Занятости молодежи», которая является одним из реформ, проводимых в нашей стране. Мы уверены, что эта встреча стала хорошей возможностью трудоустройства для выпускников УрГУ.