Urganch davlat universitetida mehnat yarmarkasi bo`lib o`tdi
2021-yilning 8-iyun sanasida Urganch davlat universiteti hamda Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasi hamkorligida Mehnat yarmarkasi tashkil qilindi. Unda Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim tashkilotlari o`zining bo`sh ish o`rinlari bilan qatnashdilar.
Mehnat yarmarkasini Urganch davlat universiteti rektori Bahrom Abdullayev kirish so`zi bilan ochib berib, ushbu yarmarka universitetning tegishli yo`nalishlar bitiruvchilari uchun ajoyib imkoniyat ekanligini ta`kidlab, tashabbuskorligi uchun Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasiga o`z minnatdorchiligini bildirdi.
Shundan so`ng, Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasi boshlig`i Iroda Yakubova so`zga chiqib, yarmarka ishiga rivoj tiladi va bitiruvchilarga bo`sh o`rinlar, lavozimlar haqida ma`lumot berib o`tdi.
Ushbu yarmarka barcha ta’lim yo‘nalishlari bitiruvchilari uchun tashkil qilingan bo`lib, unda musiqa rahbarligi, ingliz tili, rus tili o‘qituvchilari hamda jismoniy tarbiya yo‘riqchilari va boshqa lavozimlarga bo‘sh ish o‘rinlari bilan viloyatdagi barcha davlat maktabgacha ta`lim muassasalari ishtirok etdilar.
Yarmarka davomida bitiuvchilar o`zlariga mos bo`sh o`rinlar bilan tanishdilar va ular bilan shu joyning o`zida "Yosh mutaxassisni ish bilan ta’minlashga ko‘maklashish to‘g‘risida"gi shartnoma imzolandi.
Yarmarka yakunida UrDU Marketing va talabalar amaliyoti bo`limi boshlig`i Q.Yo`ldoshev so`zga chiqib, hamkorlik uchun minnatdorchilik sifatida Xorazm viloyati Maktabgacha ta`lim boshqarmasi boshlig`i hamda xodimlariga UrDU rektorining Tashakkurnomalarini tantanali ravishda topshirdi.

В Ургенчском государственном университете прошла ярмарка вакансий
8 июня 2021 года Ургенчский государственный университет и Хорезмское областное управление дошкольного образования организовали ярмарку вакансий. На ярмарке приняли участие дошкольные образовательные учреждения Хорезмской области.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA MEHNAT YARMARKASI
Открывая ярмарку вакансий, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев отметил, что ярмарка - прекрасная возможность для выпускников профильных направлений вуза и поблагодарил Хорезмское областное управление дошкольного образования за данную инициативу.
Заведующая отделом управления дошкольного образования Хорезмской области Ирода Якубова рассказала о ходе ярмарки и проинформировала выпускников вузов о вакансиях и должностях в дошкольных учреждениях.
Ярмарка была организована для выпускников всех направлений образования, в ней приняли участие все государственные дошкольные образовательные учреждения области с вакансиями руководитель музыкальной школы, преподаватель русского и английского языков, специалист по физическому воспитанию и многие другие. В ходе ярмарки выпускники ознакомились с вакансиями и подписали с ними договор «О содействии в трудоустройстве молодых специалистов».
В завершение ярмарки начальник отдела маркетинга и студенческой практики УрГУ К. Юлдашев поблагодарил коллектив и руководителя управления дошкольного образования Хорезмской области за сотрудничество и вручил благодарственные письма от имени ректора.