Ijodiy imtihonlar. Xabaringiz bor, Urganch davlat universitetida 2021-2022-o‘quv yili uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlar topshirish jarayoni bo‘lib o‘tmoqda
2021-2022-o‘quv yilida Urganch davlat universitetiga o‘qishga kirish uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlari mavjud bo`lgan 13 ta bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarining kunduzgi va sirtqi ta`lim shakliga jami 2246 nafar abituriyentlar hujjati ro‘yxatdan o‘tkazilgan.
✅  Ijodiy imtihonlarni adolatli va haqqoniy o‘tishini ta’minlash maqsadida imtihon oluvchi komissiya a’zolari  respublikamizning turli hududlaridan taklif etilgan. Ko‘p yillik tajribaga ega san’at arboblari jamoasi odilona imtihon jarayonini baholab borishmoqda.
✅ Qolaversa, imtihon jarayonlarini jamoatchilik  nazoratida bo`lib, deputatlar, maktab o`qituvchilari hamda jurnalist va blogerlar bevosita  kuzatib, adolatli va shaffof o`tkazilayotganini guvohi bo`lishmoqda.
✅  Ijodiy imtihonlar o‘tkazilayotgan har bir xonalarga maxsus kuzatuv kameralar o‘rnatilgan (http://cam.urdu.uz/). Shuningdek, har bir xonalarda kechayotgan imtihon jarayonlari videokameralar orqali yozib olinmoqda va zarur bo‘lgan holatda ushbu video tasvirlarni ko‘rish imkoni mavjud.
✅ Imtihon natijalari uzluksiz ravishda universitet rasmiy veb-sayti (https://urdu.uz/en/site/active?id=140) hamda telegram tarmog`ida (https://t.me/URDU_PRESSA/8548) e`lon qilinib bormoqda.
✅  Eng asosiysi ijodiy imtihonlarni o‘tkazishda karantin qoidalariga qat’iy ravishda amal qilinmoqda.
✅    Universitet rektori B.Abdullayev  hamda  ma’sullar imtihon jarayonini doimiy nazoratga olishgan.
✅   Kasbiy (ijodiy) imtihonlar 6-avgustga qadar o`tkaziladi!
urdu.uz,2021-2022-o‘quv yilida Urganch davlat universitetiga   o‘qishga kirish uchun kasbiy (ijodiy) imtihonlari mavjud bo`lgan 13 ta bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarining kunduzgi va sirtqi ta`lim shakliga jami 2246 nafar abituriyentlar hujjati ro‘yxatdan o‘tkazilgan.

Творческие экзамени. Как известно, в Ургенчском государственном университете проходит процесс сдачи профессиональных (творческих) экзаменов на 2021-2022 учебный год
Как известно, в Ургенчском  государственном университете проходит процесс сдачи профессиональных (творческих) экзаменов на 2021-2022 учебный год.
✅ В Ургенчский государственный университет в 2021-2022 году 2246 абитуриентов сдали документы на очную и заочную формы обучения по 13 направлениям бакалавриата, где проводятся творческие экзамены.
✅ Члены экзаменационной комиссии приглашаются из разных регионов страны, в целях обеспечения справедливого проведения творческих экзаменов. Художники с многолетним опытом оценивают процесс  экзамена.
✅ Кроме того, за процессом экзаменов наблюдают и являются свидетелями депутаты, общественность, школьные учителя, журналисты и блогеры.
✅ В каждой аудитории, где проводятся творческие экзамены, установлены специальные камеры наблюдения (http://cam.urdu.uz/). Процесс сдачи экзаменов в каждой аудитории записывается, и при необходимости эти видеозаписи можно просмотреть.
✅ Результаты экзаменов объявляются на официальном сайте вуза (https://urdu.uz/ru/site/active?id=140) и в сети Telegram (https://t.me/URDU_PRESSA/8548).
✅ Самое главное то, что при проведении творческих экзаменов соблюдаются все карантинные меры.
✅ Ректор университета Б.Абдуллаев и должностные лица контролируют процесс проведения экзаменов.
✅ Профессиональные (творческие) экзамены продлятся до 6 августа!
urdu.uz,Как известно, в Ургенчском  государственном университете проходит процесс сдачи профессиональных (творческих) экзаменов на 2021-2022 учебный год.