Bugun Lingvistika: Ingliz tili, Lingvistika: O`zbek tili, Tarix (yo`nalish va faoliyat turi bo`yicha), Adabiyotshunoslik: o`zbek adabiyoti, Arxeologiya  mutaxassisliklariga kirish imtihonlari bo‘lib o‘tmoqda.
Imtihonlar 3 smenada Jismoniy madaniyat fakultetining 1-2 sport zallarida o`tkaziladi va bugunning o‘zida 3 smenada jami 603 nafar  yoshlar imtihon topshirishlari rejalashtirilgan.
Barcha karantin talablariga to‘liq rioya qilgan holda, jarayonlarning tartibli va adolatli o‘tishi ta’minlanmoqda.
Imtihonlarni o‘tkazish jarayonini yanada shaffof, ochiq va adolatli o‘tkazish maqsadida internet tarmog‘i orqali jonli efirga uzatish yo‘lga qo‘yildi: http://cam.urdu.uz/

Entrance exams for the Master's degree have started
From August 10, 2021, the entrance exams for applicants of the Master's degree at Urgench State University have started.
Today, there are entrance exams for Linguistics: English, Linguistics: Uzbek, History (by direction and type of activity), Literary Studies: Uzbek literature, Archeology.
The exams will be held in 3 shifts in the gymnastic hall № 1-2 of the Physical Culture Faculty, and today a total of 603 youth are scheduled to take the exams in 3 shifts.
All procedures are carried out in an orderly and fairly manner, in full compliance with all quarantine requirements.
In order to make the examination process more transparent, open and fair, a live broadcast via the Internet has been launched: http://cam.urdu.uz/