Bugun Lingvistika: Ingliz tili, Lingvistika: O`zbek tili, Tarix (yo`nalish va faoliyat turi bo`yicha), Adabiyotshunoslik: o`zbek adabiyoti, Arxeologiya  mutaxassisliklariga kirish imtihonlari bo‘lib o‘tmoqda.
Imtihonlar 3 smenada Jismoniy madaniyat fakultetining 1-2 sport zallarida o`tkaziladi va bugunning o‘zida 3 smenada jami 603 nafar  yoshlar imtihon topshirishlari rejalashtirilgan.
Barcha karantin talablariga to‘liq rioya qilgan holda, jarayonlarning tartibli va adolatli o‘tishi ta’minlanmoqda.
Imtihonlarni o‘tkazish jarayonini yanada shaffof, ochiq va adolatli o‘tkazish maqsadida internet tarmog‘i orqali jonli efirga uzatish yo‘lga qo‘yildi: http://cam.urdu.uz/

Начались вступительные экзамены в магистратуру
10 августа 2021 года начались вступительные экзамены для поступающих в магистратуру Ургенчского государственного университета.
Сегодня проводятся экзамены по специальностям: Лингвистика: английский язык; Лингвистика: узбекский язык; История (по направлению и роду деятельности); Литературоведение: узбекская литература; Археология.
Экзамены будут проходить в 3 смены в 1-2 спортивных залах факультета физической культуры. Сегодня 603 молодых людей сдадут экзамены.
Обеспечивается проведение экзаменов честно и справедливо с соблюдением всех карантинных требований.
Чтобы сделать процесс экзамена честным, открытым и справедливым, запущена прямая трансляция процесса экзаменов через сеть Интернет: http://cam.urdu.uz/