Yangi O`zbekiston farzandiga faqat g`alabalar yarashadi
Ushbu faxrli g`alaba munosabati bilan  qahramonimiz Uchqunbekni oila a`zolarini qutlash niyatida  universitet rektori Baxrom Abdullayev boshchiligida  Jismoniy madaniyat fakulteti dekani Sanjar Ko`palov hamda fakultet o`quv ishlari bo`yicha dekan muovini Ne`mat Ro`zmetovlar Bog`ot tumanida yashovchi  Umrbek Ahmedov hamda Ruhiya Matnazarovalar  xonadonida bo`ldilar.
Rektor Baxrom Abdullayev ushbu g`alaba bayramga ajoyib tuhfa bo`lganini alohida quvonch bilan ta`kidladi. Butun O`zbekiston, qolaversa,   Xorazm faxriga aylangan  Uchqunbek universitetimiz talabasi ekanidan mamnuniyatini izhor etib,   mard va jasoratli o‘g‘ilni tarbiyalab voyaga yetkazgan ota-onasiga tashakkur bildirdi.
Tashrifdan boshi osmonga yetgan  Umrbek Ahmedov hamda Ruhiya Matnazarovalar  universitet jamoasiga  hurmat-ehtirom bildirib, universitet rahbariyatiga hamda Uchqunbekni ustozlariga o`z minnatdorchiligini izhor etdilar.

Как известно, в Японии в городе Токио стартовали XVI Паралимпийские летние игры Токио-2020, на которых 27 августа студент 184 группы факультета физической культуры Ургенчского государственного университета Учкунбек Куранбаев завоевал золотую медаль в финальном соревновании по дзюдо.
Ректор университета Бахром Абдуллаев с деканом факультета физической культуры Санжаром Купаловым и заместителем декана по учебной работе Неъматом Рузметовым посетили дом жителей Боготского района Умрбека Ахмедова и Рухии Матназаровой с намерением поздравить членов семьи нашего героя Учкунбека
с победой на олимпиаде.
Ректор Бахром Абдуллаев с особой радостью отметил, что эта победа стала замечательным подарком к празднику. Учкунбек, ставший гордостью всего Узбекистана и Хорезма, с достоинством указал, что он является с студентом Ургенчского университета, а также выразил особую благодарность родителям, воспитавшим его таким отважным и храбрым.
Умрбек Ахмедов и Рухия Матназарова выразили благодарность руководству университета и преподавателям Учкеунбека.