Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqda
Mamlakatimizda xorijiy tillarni o‘rgatish bo‘yicha kelajak uchun mustahkam poydevor bo‘ladigan yangi tizimni yo‘lga qo‘yish kun sayin dolzarb masalaga aylanmoqda. Bu borada Urganch davlat universiteti dunyoning ko`plab rivojlangan davlatlari bilan hamkorlik qilib kelmoqda.
2021-yilning 10-sentabr kuni English language Fellow Program dasturi stipendianti Estella Iton  AQSHning O`zbekistondagi elchixonasi  vakillari Brayn Tayers, Muhlisa Rasulova, hamda Sardor Gazievlar  hamrohligida Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.  Mehmonlarni  universitet Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori  G‘ayrat O‘razboyev, Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Elyor Yo‘ldashov va Xorijiy filologiya fakulteti katta o‘qituvchisi Feruza Masharipovalar kutib oldilar.
O`zaro muzokaralarda so`ng, UrDU rektori Baxrom Abdullayev bilan uchrashuv bo`lib o`tdi. Rektor Baxrom Abdullayev  English language Fellow Program dasturi stipendianti Estella Iton  bilan yaqindan  tanishib, tashrif  uchun minnatdorchilik bildirdi, joylashtirish masalalari haqida suhbatlashdi.
urdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqda
urdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqdaurdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqdaurdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqda

Experienced specialists from abroad are involved in the educational process
The establishment of a new system of foreign language teaching in our country, which will lay a solid foundation for the future, is becoming increasingly important. In this regard, Urgench State University cooperates with many developed countries.
On September 10, 2021, Estella Eaton, a scholarship holder of the English Language Fellow Program, visited Urgench State University accompanied by representatives of the US Embassy in Uzbekistan Brian Tyers, Muhlisa Rasulova, and Sardor Gaziev. The guests were welcomed by the Vice-Rector for International Cooperation Gayrat Urazbaev, Head of the International Relations Department Elyor Yuldashov and Senior Lecturer of the Faculty of Foreign Philology Feruza Masharipova.
After the negotiations, a meeting was held with the rector of UrSU Bahrom Abdullayev. Rector Bahrom Abdullayev got acquainted with Estella Iton, a scholarship holder of the English language Fellow Program, thanked for the visit and talked about placement issues.