Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqda
Mamlakatimizda xorijiy tillarni o‘rgatish bo‘yicha kelajak uchun mustahkam poydevor bo‘ladigan yangi tizimni yo‘lga qo‘yish kun sayin dolzarb masalaga aylanmoqda. Bu borada Urganch davlat universiteti dunyoning ko`plab rivojlangan davlatlari bilan hamkorlik qilib kelmoqda.
2021-yilning 10-sentabr kuni English language Fellow Program dasturi stipendianti Estella Iton  AQSHning O`zbekistondagi elchixonasi  vakillari Brayn Tayers, Muhlisa Rasulova, hamda Sardor Gazievlar  hamrohligida Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.  Mehmonlarni  universitet Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori  G‘ayrat O‘razboyev, Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Elyor Yo‘ldashov va Xorijiy filologiya fakulteti katta o‘qituvchisi Feruza Masharipovalar kutib oldilar.
O`zaro muzokaralarda so`ng, UrDU rektori Baxrom Abdullayev bilan uchrashuv bo`lib o`tdi. Rektor Baxrom Abdullayev  English language Fellow Program dasturi stipendianti Estella Iton  bilan yaqindan  tanishib, tashrif  uchun minnatdorchilik bildirdi, joylashtirish masalalari haqida suhbatlashdi.
urdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqda
urdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqdaurdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqdaurdu.uz;Oʻquv jarayonlariga xorijdan tajribali mutaxassislar jalb qilinmoqda

В учебный процесс привлекаются опытные специалисты из-за рубежа
Создание в нашей стране новой системы обучения иностранным языкам, которая в дальнейшем станет прочным фундаментом, с каждым днем приобретает актуальность. В этом направлении Ургенчский государственный университет сотрудничает со многими развитыми странами мира.
10 сентября 2021 года стипендиат программы English language Fellow Program Эстелла Итон в сопровождении представителей посольства США в Узбекистане Брайна Тайерса, Мухлисы Расуловой и Сардора Газиева посетила Ургенчский государственный университет.  Гостей встретили проректор по международному сотрудничеству университета Гайрат Уразбаев, начальник отдела международных отношений Элёр Юлдашов и старший преподаватель факультета зарубежной филологии Феруза Машарипова.
После переговоров состоялась встреча с ректором УрГУ Бахромом Абдуллаевым. Ректор Бахром Абдуллаев познакомился со стипендиатом программы English language Fellow Program Эстеллой Итон, поблагодарил ее за визит.