Sport-salomatlik garovi
Xotin-qizlarni sog‘ligini mustahkamlash, ularni  jismoniy tarbiya va sportga keng jalb etish, ommaviy tarzda sport bilan shug‘ullanishlariga sharoit yaratish maqsadida, shuningdek  Xorazm  viloyat  Kasaba uyushmalari  tashkilotlari birlashmasi  kengashi rayosat qaroriga muvofiq 2021-yil 19-mart kuni ayollar o’rtasida  sportning “Stritbol”  turi  bo‘yicha  sport  musobaqasi o`tkazildi. Ushbu musobaqa viloyat miqyosida Urganch shahridagi “Yoshlik” sport majmuasida o‘tkazildi.
Unda Urganch davlat universitetining ayol professor-o`qituvchilari D.Urazbayeva, N.Jumaniyozova, B.Gulimetova hamda Ch.Sabirovalar ishtirok etdi.

Sport-the key to health
In order to strengthen the health of women, their involvement in physical culture and sports, to create conditions for mass sports activities, as well as in accordance with the resolution of the Presidium of the Khorezm Regional Council of Trade Unions on March 19, 2021, a sports competition on the type of “Strtball” was held among women. The competition was held at the regional sports complex "Yoshlik" in Urgench.
Female professors and teachers of Urgench State University D.Urazbayeva, N.Jumaniyazova, B.Gulimetova, and Ch.Sabirova took part in it.