“Navoiyxon talaba” ko`rik-tanlovi bo`lib o`tdi
2021-yilning 24-sentabr kuni Urganch davlat universitetining  Filologiya fakulteti talaba-yoshlari  ishtirokida  "Navoiyxon talaba"  ko`rik- tanlovining  sentabr oyi soni bo`lib o`tdi.Tadbirni Filologiya fakulteti dekani D.G`ayipov kirish so`zi bilan ochib berib, barcha ishtirokchilarga omad tiladi.
Tanlovda ishtirokchilari  Alisher Navoiyning “Hayrat ul-abror” dostoni bo`yicha o`zaro she`riyat maydonida  bahsga kirishdilar.
Tadbir davomida O`zbek tilshunosligi kafedrasi o`qituvchisi  M.Ro`zmetova murabbiyligidagi  182- guruh  talabalari tomonidan Navoiy ijodiyotiga doir kuy- qo`shiqlar, raqslar va sahna ko`rinishlari ijro qilindi.
O`zbekiston Liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyati bo`linmasi xodimlari tadbir mehmoni bo`ldilar.
Tanlov yakunida O`zbek tili va adabiyoti kafedrasi mudiri, hakamlar hay`ati a`zosi dots.S.Matkarimova tomonidan g`oliblar e`lon qilinib, diplom va esdalik sovg`alari topshirildi.

Проведен конкурс " Навоихон студент"
24 сентября 2021 года состоялся сентябрьский выпуск конкурса "Навоихон студент" с участием студентов филологического факультета Ургенчского государственного университета.
Мероприятие открыл декан филологического факультета доц. Д.Гайипов.В своем выступлении декан пожелал удачи участникам конкурса. Участники конкурса состязались по поэме Алишера Навои "Хайрат уль-Аброр". В ходе мероприятия студенты 181 группы, куратором которой является М. Рузметова, исполнили песни, танцы, показали сценки, посвященные творчеству А. Навои. Гостями мероприятия стали представители Либерально-демократической партии Узбекистана. По окончании конкурса заведующий кафедрой узбекского языка и литературы, член жюри доц.С. Маткаримова обьявил победителей и вручил памятные подарки.