“Navoiyxon talaba” ko`rik-tanlovi bo`lib o`tdi
2021-yilning 24-sentabr kuni Urganch davlat universitetining  Filologiya fakulteti talaba-yoshlari  ishtirokida  "Navoiyxon talaba"  ko`rik- tanlovining  sentabr oyi soni bo`lib o`tdi.Tadbirni Filologiya fakulteti dekani D.G`ayipov kirish so`zi bilan ochib berib, barcha ishtirokchilarga omad tiladi.
Tanlovda ishtirokchilari  Alisher Navoiyning “Hayrat ul-abror” dostoni bo`yicha o`zaro she`riyat maydonida  bahsga kirishdilar.
Tadbir davomida O`zbek tilshunosligi kafedrasi o`qituvchisi  M.Ro`zmetova murabbiyligidagi  182- guruh  talabalari tomonidan Navoiy ijodiyotiga doir kuy- qo`shiqlar, raqslar va sahna ko`rinishlari ijro qilindi.
O`zbekiston Liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyati bo`linmasi xodimlari tadbir mehmoni bo`ldilar.
Tanlov yakunida O`zbek tili va adabiyoti kafedrasi mudiri, hakamlar hay`ati a`zosi dots.S.Matkarimova tomonidan g`oliblar e`lon qilinib, diplom va esdalik sovg`alari topshirildi.

On September 24, 2021, the September round of the contest "Navoiykhan student" was held with the participation of students of the Philology Faculty of Urgench State University.
The event was opened by the Dean of the Philology Faculty D.Gayipov, who wished good luck to all participants.
Participants of the contest competed in the areas of poetry on the epic "Hayrat ul-abror" by Alisher Navoi.
During the event, students of the 182nd group under the guidance of the teacher of the Department of Uzbek Linguistics M.Ruzmetova performed songs, dances, and plays about Navoi's works.
Employees of the Khorezm regional branch of the Uzbekistan Liberal Democratic Party were guests of the event.
At the end of the contest, the head of the department of Uzbek language and literature, a member of the jury, docent S. Matkarimova announced the winners and awarded diplomas and presents.