Xorazm viloyati oliy ta’lim muassasalari talabalari ishtirokidagi saylov jarayonlari targ‘ibotiga bag‘ishlangan forum start oldi
2021-yil 9-oktabr:  Xorazm viloyatidagi uch OTM:  Urganch davlat universiteti, TTA Urganch filiali hamda Al-Xorazmiy nomidagi TATU Urganch filiali talaba-yoshlari ishtirokidagi saylov jarayonlari targ‘ibotiga bag‘ishlangan forum start oldi.
Forumni UrDU Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori Sanjar Davletov ochib berib, mamlakatimizda muhim siyosiy jarayon O‘zbekiston Respublikasi Prezidentligiga saylovida har bir inson o‘z fuqarolik pozitsiyasini namoyish qilgan holda faol ishtirok etishi lozimligi, yoshlarimizning siyosiy bilimi, huquqiy madaniyatini oshirish, saylov qonunchiligiga doir o‘zgarishlar haqida gapirdi. Shuningdek, forum doirasida o‘tkaziladigan tadbirlar bilan tanishtirib, faol ishtirok etishga chaqirdi va forum ishiga omad tiladi.

A forum dedicated to the promotion of the electoral process with the participation of students of higher educational institutions of Khorezm region has started
October 9, 2021: A forum dedicated to the promotion of the electoral process with the participation of students of three universities in Khorezm region: Urgench State University, Urgench branch of TMA and Urgench branch of TUIT named after Al-Khorezmi.
Vice-Rector for Youth issues, Spiritual and Educational Affairs at UrSU Sanjar Davletov opened the forum and about the important political process in our country, the need for everyone to actively participate in the election of the President of the Republic of Uzbekistan, demonstrating their civic position, increasing the political knowledge, legal culture of our youth, changes to the electoral legislation. He also briefed on the activities of the forum, called for active participation and wished success to the forum.