Filologiya fakultetida navbatdan tashqari kengash yig‘ilishi o‘tkazildi
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri A.Toshqulovning 28-oktabr sanasida o‘tkazgan tanqidiy ruhdagi kengaytirilgan videokonferensiya yig‘ilishida belgilab berilgan vazifalar yuzasidan  2021-yilning 29-oktabri kuni  Filologiya fakultetida navbatdan tashqari Kengash yig‘ilishi o‘tkazildi.
Unda soʻnggi vaqtlarda keng muhokamalarga sabab boʻlayotgan voqea-hodisalar tanqidiy ruhda koʻrib chiqildi.  Fakultet dekani  D.G'ayipov professor-o'qituvchilarning dars berish jarayonlari, taʼlim sifati, talabalar orasidagi jinoyatchilik, tyutorlar faoliyati, yotoqxonadagi holatlar  haqida alohida to'xtalib o'tdi.
Talabalarning odob-axloqiga eʼtibor qaratish hamda talaba-yoshlarning oʻqishdan tashqari boʻsh vaqtini mazmunli oʻtkazish barcha masʼullarning bugungi kundagi eng muhim vazifalaridan biri ekanligini taʼkidladi.

An extraordinary board meeting was held at the Philology Faculty
On October 29, 2021, an extraordinary board meeting of the Council was held at the Philology Faculty on the tasks set by the Minister of Higher and Secondary Special Education A.Tashkulov in an extended video conference on October 28. In it, the events that have caused extensive discussions in recent times have been considered in a critical spirit.
Dean of the Faculty D.Gayipov spoke about the teaching process of teachers, the quality of education, crime among students, the work of tutors, the situation in the dormitory.
He stressed that one of the most important tasks of all officials today is to pay attention to the morals of students and to spend their free time meaningfully outside of the university.