Urganch davlat universitetida ochiq muloqot oʻtkazildi
2021-yilning 10-noyabr sanasida Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida “Kafedralar faoliyati: o‘quv jarayonlarini takomillashtirish, ilmiy tadqiqot ishlari va yoshlar seleksiyasi” mavzusida ochiq muloqot o‘tkazildi.
UrDU O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori S.Xodjaniyozov hamda Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor  Z.Ibragimovlar ishtirokidagi mazkur ochiq muloqotda universitet professor-o‘qituvchilari, talaba-yoshlar hamda viloyatdagi blogerlar qatnashdilar.
✔️Tadbirning asosiy maqsadi - talabalar va universitet rahbariyati o‘rtasida ochiq muloqotni tashkil etishdir.
Uchrashuvda prorektorlar tomonidan universitetning bugungi kundagi faoliyati, o‘quv jarayonlarini samarali tashkil etish borasida amalga oshirilayotgan ishlar, kafedralar faoliyati, laboratoriya jihozlari bilan ta’minlanganlik darajasi, yangi o‘quv binolarining qurilishi, shuningdek, ta'limdagi innovatsiyalar va innovatsion pedagogik faoliyat haqida, universitetda ilmiy ishlar va xalqaro aloqalarning  borishi,  xorij mamlakatlarining oliy taʼlim muassasalari bilan o‘rnatilgan hamkorlik aloqalari, bugungi kunda oliy ta’lim tizimida chet tillarini o‘rganishni  kun tartibidagi dolzarb masalaga aylanganligi, universitetda talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar  haqida atroflicha ma’lumot berildi.
Shuningdek, ushbu  imkoniyat va sharoitlardan oqilona foydalanib, har bir talaba doim o‘z ustida ishlash lozimligi, harakatdan to‘xtamasligi, hamisha izlanishda bo‘lib, chuqur bilim olishlari zarurligini alohida ta’kidladilar.
Ochiq muloqot qizg‘in savol-javoblarga boy tarzda o‘tdi. Talabalar  hamda blogerlar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga tegishli javoblar oldilar.

An open dialogue was held at Urgench State University
On November 10, 2021 in the Palace of Culture of Urgench State University was held an open dialogue  on "Activities of departments: improving the educational process, research and youth selection."
The open dialogue with the participation of UrSU Vice-Rector for Academic Affairs S. Khodjaniyazov and Vice-Rector for Research and Innovation Z. Ibragimov was attended by university faculties, students and bloggers from the region.
✔️ The main purpose of the event is to establish an open dialogue between students and university administration.
During the meeting, the vice-rectors provided detailed information about the current activities of the university, the work carried out on the effective organization of educational processes, the activity of departments, availability of laboratory equipment, construction of new educational buildings, as well as innovations in education and innovative pedagogical activities, scientific works and international relations at the University, cooperation with higher education institutions of foreign countries, that the study of foreign languages has become a topical issue in the higher education system today, the conditions created for students at the university.
They also stressed the need to use these opportunities and conditions wisely, so that each student should work on themselves constantly, not to stop from moving, always be in search and get in-depth knowledge.
The open dialogue was full of lively questions and answers. Students and bloggers received answers to their questions.