“Talabalar teatr studiyalari” festivalining 3-mintaqaviy bosqichi yarim final bellashuvlari bo'lib o`tdi
Oliy va o‘rta maxsus ta'lim vazirligi huzuridagi Ma'naviyat  va ma'rifat markazi tomonidan an'anaviy tarzda o‘tkazib kelinadigan “Yoshlar kelajak bunyodkori” shiori ostidagi  “Talabalar teatr studiyalari” festivalining 3-mintaqaviy bosqichi yarim final bellashuvlari  bugun, 2021-yilning 10-noyabr sanasida Buxoro viloyatining Buxoro davlat universitetida bo‘lib o‘tdi.
Mazkur bosqichda  Urganch davlat universitetining "Sayqal" talabalar teatr studiyasi jamoasi ishtirok etib,  “Antiqa tomosha” spektaklini namoyish etdilar.
Mintaqaviy bosqichning navbatdagi bellashuvida quyidagi jamoalar bellashadi:
• - Navoiy davlat pedagogika instituti;
• - Urganch davlat universiteti;
• - Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filiali;
• -  Navoiy davlat konchilik instituti Nukus filiali.
Festival yakunida, Urganch davlat universitetining “Sayqal” jamoasi  “Milliy an`ana va qadriyatlarning tarannumi” nominatsiyasini qo`lga kiritib, Diplom va esdalik sovg`alari bilan taqdirlandilar.
urdu.uz, “Talabalar teatr studiyalari” festivalining 3-mintaqaviy bosqichi yarim final bellashuvlari bo`lib o`tdi

Проведены полуфинальные конкурсы 3-го регионального этапа фестиваля «Студенческие театральные студии»
Сегодня прошел полуфинал 3-го регионального этапа фестиваля «Студенческие театральные студии» под девизом «Молодежь-строители будущего», традиционно проводимого Центром духовности и просвещения Министерства высшего и среднего специального образования. 10 ноября 2021 года в Бухарском государственном университете Бухарской области. На этом этапе коллектив студенческой театральной студии «Сайкал» Ургенчского государственного университета принял участие в спектакле «Антикварное шоу».
В следующем туре регионального этапа примут участие следующие команды:
• - Навоийский государственный педагогический институт;
• - Ургенчский государственный университет;
• - Ургенчский филиал Ташкентской медицинской академии;
• - Навоийский государственный горный институт Нукусский филиал.
По окончании фестиваля коллектив Ургенчского государственного университета «Сайкал» победил в номинации «Песня национальных традиций и ценностей» и был награжден дипломом и памятными подарками.