“Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining 6-soni bo‘lib o‘tdi
2021-yil 12-noyabr kuni Filologiya fakulteti tomonidan o‘tkazilib kelinayotgan “Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining 6-soni bo‘lib o‘tdi. Tanlovda fakultetning o'zbek va rus tili yo'nalishlarining  ilg‘or, shijoatli va iqtidorli, notiqlikka qiziquvchan talaba-yoshlari ishtirok etdi.
Universitet talaba-yoshlarini ona tilimiz, xususan, o‘zbek tilida ravon va to‘g‘ri so‘zlash, notiqlik san’atini egallashga bo‘lgan havaslarini yana ham kuchaytirish, o‘zbek tili rivojiga hissa qo‘shgan notiq, so‘z san’atkorlari ijodini o‘rganish, targ‘ib qilish, ularning asarlaridagi notiqlik, nutq madaniyatiga oid bilimlarni egallash, davlat tilimizga bo‘lgan e’tibor va hurmatni yanada kuchaytirish maqsadida o‘tkazilgan ushbu ko‘rik-tanlovda   1-o'rinni 206-o'zbek tili guruhi talabasi Sa’dullayeva Sevara, 2-o'rinni  204-o'zbek tili guruhi talabasi Qo'ziyeva Shahrizoda hamda 212-o'zbek tili guruhi talabasi Aqnazarova Sevara, 3-o'rinni esa 192-rus tili guruhi talabasi Saldayeva Kamila va 201-o'zbek tili guruhi talabasi Komiljanova Komila egalladilar.
Tadbir davomida 191- o'zbek tili guruhi talabalari tomonidan kuy va qo‘shiqlar, raqslar hamda sahna ko‘rinishlari namoyish etildi.
Tanlov g'oliblari va faol ishtirok etgan talabalarga   “O‘zbek tilshunosligi” kafedrasi mudiri  dots. A.Primov hamda kafedra professor-o‘qituvchilari tomonidan diplom va tashakkurnoma  shuningdek,  esdalik sovg‘alar topshirildi.

The 6th round of the "Young Orators" contest was held
On November 12, 2021, the 6th round of the "Young Orators" contest held by the Faculty of Philology was held.
The contest was attended by advanced, courageous, and talented students of the faculty of Uzbek and Russian languages, interested in public speaking.
In the contest is aimed at encouraging university students to speak fluently and correctly in their native language, in particular, Uzbek, to further strengthen their desire to master the art of public speaking, to contribute to the development of the Uzbek language, to study and promote the work of artists, oratory in their works, to acquire knowledge about the culture of speech, to further strengthen the attention and respect for our state language, the winners are:
1st place - 206th Uzbek language group student Sadullayeva Sevara;
2nd place - 204th Uzbek language group Koziyeva Shahrizoda and 212nd Uzbek language group student Aknazarova Sevara;
3rd place Saldayeva Kamila, a student of the 192nd Russian language group, and Komiljanova Komila, a student of the 201st Uzbek language group.
During the event, students of the 191st Uzbek language group performed songs, dances and performances. The winners of the competition and active students were awarded by the head of the department "Uzbek Linguistics" docent. A. Primov and faculties of the department presented diplomas and letters of thanks, as well as gifts.