AQSHning O’zbekistondagi elchixonasi vakillari Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdilar
2021-yilning  15-noyabr kuni AQShning O’zbekistondagi elchixonasi  vakillari Elvia Valle, Nadira Musaxodjayeva hamda Fulbright mutaxassisi Jinlin Zhao Urganch davlat universitetida bo`ldilar.
Tashrif mobaynida  Iqtisodiyot fakultetida Fulbright mutaxassisi Jinlin Zhao hamda UrDU O`quv ishlari bo`yicha prorektori S.Xodjaniyozov, Iqtisodiyot fakulteti dekani I.Abdullayev, Xalqaro aloqalar bo`limi boshlig`i E.Yo`ldoshevlar ishtirokida uchrashuv bo`lib, unda Fulbright mutaxassisi Jinlin Zhaoning faoliyati bilan tanishdilar.
Tashrif davomida mehmonlar dars jarayonlarini ham kuzatib, talabalar bilan suhbatda bo`ldilar.
Kunning ikkinchi yarmida esa mehmonlar “Access Microscholarship program” loyihasining faoliyati bilan tanishdilar. Loyiha koordinatori Feruza Masharipova hamda loyihaning o'qituvchi va o'quvchilari bilan suhbatda bo`ldilar.

Representatives of the US Embassy in Uzbekistan visited Urgench State University
On November 15, 2021, representatives of the US Embassy in Uzbekistan Elvia Valle, Nadira Musakhodjayeva and Fulbright Specialist Jinlin Zhao visited Urgench State University.
During the visit, a meeting was held at the Faculty of Economics with the participation of Fulbright specialist Jinlin Zhao and Vice-Rector for Academic Affairs of UrSU S.Khodjaniyazov, Dean of the Faculty of Economics I.Abdullayev, Head of International Relations E.Yuldashev. expert Jinlin Zhao, and they got acquainted with the activities of the Fulbright Specialist Jinlin Zhao.
During the visit, the guests also observed the lesson process and talked with students.
In the afternoon, the guests got acquainted with the activities of the Access Microscholarship program. They talked to the project coordinator Feruza Masharipova as well as teachers and students of the project.