Urganch davlat universitetida Media-tur o‘tkazildi.
2021-yilning 18-noyabr kuni  Urganch davlat universitetida  "Talabalarga yaratib berilgan sharoitlar hamda oʻquv jarayonlarida zamonaviy texnologiyalar"  mavzusida Media-tur o‘tkazildi.
Media-turda UrDU Talabalar kengashining faol talaba-yoshlari, xususan, Pedagogika, Xorijiy filologiya hamda Fizika-matematika fakulteti talabalaridan iborat bir guruh yoshlar Tabiiy fanlar fakultetiga sayohat qildilar.
Media-tur davomida  mehmon talabalar Tabiiy fanlar fakultetida bugungi kunda  talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, imkoniyatlar bilan tanishish maqsadida fakultetning laboratoriya xonalarida boʻldilar.  Jumladan, Yuqori molekulyar birikmalar kimyosi, Noorganik va analitik kimyo, Neft va gaz kimyosi, atrof muhit kimyosi singari kimyo laboratoriya xonalari, biologiya laboratoriya xonalari ham GIS xonalarining jihozlari bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek, zamonaviy texnologiyalardan foylanib oʻtilayotgan dars jarayonlarining guvohi boʻldilar.

A media tour was held at Urgench State University.
On November 18, 2021, Urgench State University hosted a media tour on "The conditions created for students and modern technologies in the educational process."
In the media tour, a group of active students of the Student Council of UrSU, in particular, students of the Faculty of Pedagogy, Foreign Philology and Physics and Mathematics traveled to the Faculty of Natural Sciences.
During the media tour, the guest students visited the laboratory rooms of the Faculty of Natural Sciences in order to get acquainted with the conditions and opportunities created for students today. In particular, they got acquainted with the equipment of chemistry laboratory rooms, biology laboratory rooms, such as Chemistry of High Molecular Compounds, Inorganic and Analytical Chemistry, Petroleum and Gas Chemistry, Environmental Chemistry.