Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri oʻrinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich Kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻldi
2021-yil 2-dekabr sanasida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining fan va innovatsiyalar boʻyicha oʻrinbosari  Raximjon Hakimov  Urganch davlat universitetining Kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻldi.
✔️Vazir oʻrinbosari R.Hakimovni   Kimyoviy texnologiyalar fakultetida yaratilgan  shart-sharoitlar bilan UrDU rektori B. Abdullayev, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor  Z.Ibragimov hamda fakultet dekani  Sh.Kuramboyevlar  yaqindan tanishtirdi.
✔️Vazir oʻrinbosari  tashrif davomida Kimyoviy texnologiyalar fakultetining professor-oʻqituvchilari, doktorantlar va magistrlarining ilmiy-innovatsion ishlanmalari koʻrgazmasida qatnashdi.  Unda professor-oʻqituvchilarning  o‘quv, ilmiy tadqiqot faoliyatini yanada takomillashtirishga qaratilgan masalalar keng tarzda muhokama qilindi.
✔️Shuningdek, Jahon banki tomonidan olingan zamonaviy laboratoriya uskunalari va jihozlaridan taʼlim jarayonida foydalanayotganliklari bilan yaqindan tanishdi.
✔️R.Xakimov dars jarayonlarini ham ko‘zdan kechirib, mazkur ta’lim yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar, shu bilan birga, yosh olimlar bilan yaqindan muloqot qildi.
urdu.uz, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri oʻrinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich kimyoviy texnologiyalar fakultetida boʻldi

Заместитель министра высшего и среднего специального образования Хакимов Рахимжон Расулжонович посетил химико-технологический факультет
2 декабря 2021 года заместитель министра высшего и среднего специального образования по науке и инновациям Рахимжон Хакимов посетил химико-технологический факультет Ургенчского государственного университета.
Заместитель министра Р.Хакимов ознакомился с условиями, созданными на химико-технологическом факультете, ректором УрГУ Б. Абдуллаевым, проректором по научной и инновационной деятельности З. Ибрагимовым и деканом факультета Ш. Курамбаевым.
В ходе визита заместитель Министра принял участие в выставке научных и инновационных разработок профессоров, докторантов и магистров химико-технологического факультета.
Широко обсуждались вопросы, направленные на дальнейшее совершенствование учебно-исследовательской деятельности профессоров и преподавателей.
Он также ознакомился с использованием современного лабораторного оборудования и оборудования, полученного Всемирным банком в учебном процессе. Р.Хакимов также ознакомился с учебным процессом и пообщался со студентами, обучающимися по данной специальности, а также с молодыми учеными.