Xalqaro kuzatuvchilar missiyalari tomonidan  2021-yil 24-oktabr kuni bo‘lib o‘tgan O‘zbekistan Respublikasi Prezidenti sayloviga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish jarayonlariga yuksak baho berildi.
Xususan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi milliy qonunchilik va saylov huquqlarining xalqaro standartlari doirasida, demokratik normalarga rioya qilingan holda o‘tkazilganligi qayd etib o‘tildi.
Taʼkidlash joizki, saylovoldi oʻquvlarning tashkil etilganligi  saylovlarning yuqori saviyada o‘tishida alohida ahamiyat kasb etdi.
Malakali trenerlar yurtimizning barcha hududlarida milliy saylov qonunchiligini targ‘ib qilish, saylovga tayyorgarlik ko‘rish va uni tashkil etishga bag‘ishlangan seminar-treninglarini olib borish hamda saylovni uyushqoqlik bilan o‘tkazishda o‘zlarining munosib hissalarini qo‘shdilar.
Shularni inobatga olgan holda, Markaziy saylov komissiyasi  tomonidan O‘zbekistan Respublikasi Prezidenti saylovini o‘tkazishda faol ishtirok etgan va o‘ziga yuklatilgan vazifalarga mas’uliyat bilan yondoshib, vijdonan bajargan hududiy trenerlar – oliy o‘quv yurtlari professor-o‘qituvchilarini saylov jarayonidagi mehnatini alohida e’tirof etib, ularni rag‘batlantirishni maqsad qilgan.
Mana shunday eʼtirof va ragʻbat  bugun, 2021-yil 2-dekabr sanasida Xorazm viloyatidagi fidoiy va jonkuyar  trenerlarga ham nasib qildi.
Urganch davlat universitetida  Markaziy saylov komissiyasi vakili Xolmuhammad Polvonniyozov hamda  12-Xorazm okrugi raisi, UrDU rektori Baxrom Abdullayevlar   saylovini o‘tkazishda faol ishtirok etgan  viloyat  trenerlari,  jumladan,  Urganch davlat universiteti, Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali va Toshkent tibbiyot akademiyasi Urganch filiallarining 15 nafar  professor-o‘qituvchilariga Markaziy saylov komissiyasining Faxriy yorligʻi hamda viloyat hokimining qimmatbaho esdalik sovgʻalarini topshirdilar.

Encouragement and recognition
The process of preparation and conduct of the October 24, 2021 elections of the President of the Republic of Uzbekistan was praised by international observer missions.
In particular, it was noted that the election of the President of the Republic of Uzbekistan was held in accordance with national legislation and international standards of suffrage, in accordance with democratic norms.
It should be noted that the organization of pre-election trainings played an important role in the conduct of the elections at a high level.
Qualified trainers made a worthy contribution to the promotion of national electoral legislation in all regions of the country, conducting training seminars on the preparation and organization of elections, as well as the organization of elections.
Taking these into account, the Central Election Commission actively participated in the elections of the President of the Republic of Uzbekistan and responsibly and conscientiously fulfilled the tasks assigned to it the regional trainers – faculties of higher educational institutions individually recognized their work in the election process and aimed to encourage them.
Today, on December 2, 2021, the selfless and enthusiastic coaches of Khorezm region received the same recognition and encouragement.
Kholmuhammad Polvonniyozov, a representative of the Central Election Commission at Urgench State University, and Bahrom Abdullayev, chairman of the 12th Khorezm district and rector of UrSU presented certificates of the Central Election Commission and valuable gifts to the regional coaches, including 15 professors and teachers of Urgench State University, Urgench branch of Tashkent University of Information Technologies and Urgench branches of Tashkent Medical Academy who took an active part in the elections.