Urganch davlat universiteti professor-o’qituvchilari uchun kredit-modul tizimi asosida ta’lim jarayonlarini tashkil etish bo’yicha seminar-treninglar boʻlib oʻtmoqda
2022-yilning  10-yanvar kunidan Urganch davlat universitetida  pedagog va xodimlar uchun  seminar-treninglar oʻz ishini boshladi.
Universitet rektorining buyrugʻiga asosan, Oʻquv-uslubiy boshqarma  tomonidan fakultetlar kesimida  ushbu qisqa muddatli kurslarni olib boruvchi trenerlar roʻyxati va dars jadvali shakllantirildi.
Mazkur kurslarni tashkil etishda Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi  hamda  Oliy taʼlim tizimi pedagog va rahbar kadrlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirishni tashkil etish bosh ilmiy-metodik markazining oʻquv dasturidan unumli foydalanilmoqda.
Seminar-treninglarda Hemis dasturida ishlash, Kredit-modul tizimida o‘quv jarayonini rejalashtirish va tashkil etish, Kredit-modul tizimida pedagoglar faoliyati va o‘zlashtirishni baholash tizimi,  tizimda me’yoriy-huquqiy hujjatlar bilan ishlash, Kredit-modul tizimini raqamlashtirish, Kredit-modul tizimida talabalar mustaqil ishi va ARM faoliyatini tashkil etish, Kredit-modul tizimida pedagoglar faoliyati va o’zlashtirishni baholash tizimi, xorijiy davlatlardagi ushbu tizimning muhim tamoyillari to’g’risida ma’lumotlar berilmoqda.
Seminar-treninglar  22-yanvarga qadar davom etadi.
urdu.uz, Urganch  davlat universiteti professor-o’qituvchilari uchun kredit-modul tizimi asosida ta’lim jarayonlarini tashkil etish bo’yicha seminar-treninglar boʻlib oʻtmoqda

Urgench State University holds seminars and trainings for faculties on the organization of educational processes on the basis of credit-module system
On January 10, 2022, a seminar-training for teachers and staff of Urgench State University began its work.
According to the order of the rector of the university, the Educational and Methodological Management Department has compiled a list of trainers and a schedule of these short-term courses in the faculties.
The curriculum of the Ministry of Higher and Secondary Special Education and the Main Scientific and Methodological Center for Retraining and Advanced Training of Teachers and Managers of the Higher Education System are effectively used in the organization of these courses.
The seminars provide information on work in the Hemis program, planning and organization of the educational process in the credit-module system, normative-methodical support of the educational process in the credit-module system, work with normative-legal documents in the system, the digitization of the credit-module system, the organization of independent work of students and IRC activities, the system of assessment of teachers' activities and mastery in the credit-module system, the important principles of this system in foreign countries.