2021-yil yakunlari (Buxgalteriya hisobi va audit kafedrasi)
2021-yilda "Buxgalteriya hisobi va audit" kafedrasi professor-o'qituvchilar tomonidan bir qator ilmiy va o'quv-uslubiy ishlar amalga oshirildi. Jumladan, kafedra mudiri N.Fayzullayev va kafedra dotsenti A.Sherovlar hammuallifligida joriy yilda “Buxgalteriya hisobi va soliqqa tortish” fanidan elektron darslik tayyorlandi.
Kafedra mudiri N. Fayzullayev va kafedra katta o‘qituvchisi K.Atabayevalar hammuallifligida iqtisodiyot ta’lim yo‘nalishi talabalari uchun “Statistika” fanidan o‘quv-uslubiy qo‘llanma tayyorlanib, chop qilindi.
Kafedra dotsenti A.Sherov hammuallifligida “Xalqaro valyuta-kredit munosabatlari (3-modul)” darsligi,  “Xalqaro moliya munosabatlari”, “Xalqaro valyuta-kredit munosabatlari (1 modul)” hamda “Moliya (1-modul)” nomli 3 ta elektron darslik tayyorlandi hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining nashr guvohnomalari olindi, shuningdek elektron hisoblash mashinalari uchun mo‘ljallangan 4 ta (“Xalqaro moliya munosabatlari”, “Xalqaro valyuta-kredit munosabatlari (1 modul)”, “Moliya (1-modul)” hamda “Moliya va soliqlar (2-modul)” elektron darsliklari) dasturiy mahsulotlari uchun O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk agentligining mualliflik guvohnomalari olindi.
Kafedra professor-o'qituvchilari tomonidan 2021-yilda jami 20 dan ortiq  ta ilmiy maqola va tezislar chop etilgan. Shuningdek, kafedra dotsenti A.Sherov 2020-2021-yillarga mo‘ljallangan AM-FZ-201908169  «O'zbekistonda auditning xalqaro standartlari asosida innovatsion audit xizmatlarini yaratish» mavzusidagi amaliy loyihada jamoatchilik asosida ishtirok etib kelmoqda.

Results for 2021 (Department of Accounting and Auditing)
In 2021, a number of scientific and educational work was carried out by professors and teachers of the department "Accounting and Auditing". In particular, the head of the department N.Fayzullayev and associate professor of the department A.Sherov co-authored an electronic textbook on "Accounting and Taxation" this year.
Co-authored by the head of the department N. Fayzullayev and senior teacher of the department K. Atabayeva, a textbook on "Statistics" was prepared and published for students of economics.
Co-authored by Associate Professor A. Sherov, textbook "International currency and credit relations (module 3)", "International financial relations", "International currency and credit relations (module 1)" and 3 e-books "Finance (module 1)" The textbook was prepared and published certificates of the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan, as well as 4 computers ("International Financial Relations", "International Monetary Relations (1 module)"). Copyright certificates of the Intellectual Property Agency under the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan were obtained for the software products “Finance (Module 1)” and “Finance and Taxes (Module 2)”.
In 2021, more than 20 scientific articles and theses were published by professors and teachers of the department. Also, Associate Professor A. Sherov is actively involved in the practical project AM-FZ-201908169 "Creation of innovative audit services in Uzbekistan on the basis of international auditing standards" for 2020-2021.