Urganch davlat universiteti rektori Tabiiy fanlar fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
2022-yil 21-yanvar kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvonov  boshchiligidagi fakultetning barcha professor-oʻqituvchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida Tabiiy fanlar fakultetining har bir kafedrasi ilmiy salohiyati, eski yilda qilingan himoyalar soni va kafedra aʼzolari tomonidan nashr etilgan darslik, oʻquv qoʻllanma, monografiya va ilmiy maqolalar muhokama etilib, ilmiy salohiyatni oshirishda faollikka chaqirdi.
Maʼlumot oʼrnida: Hozirda Tabiiy fanlar fakultetida 4 ta kafedra va ularda asosiy shtatda jami  98   nafar professor-oʼqituvchilar faoliyat yuritmoqda.

Ректор Ургенчского государственного университета встретился с коллективом факультета естественных наук
21 января 2022 года ректор УрГУ Бахром Абдуллаев встретился со всем преподавательским составом факультета во главе с деканом факультета естественных наук Х. Полвоновым.
В ходе встречи обсуждались научный потенциал каждой кафедры факультета естественных наук, количество защит, сделанных в предыдущем году, и учебников, учебных пособий, монографий и научных статей, изданных сотрудниками кафедры, и призвали к активному научному потенциалу. строительство. Было отмечено, что все преподаватели должны повышать свою квалификацию по иностранным языкам.
Справочная информация: В настоящее время на факультете естественных наук работают 4 кафедры и работают 98 преподавателей.