"Biz korrupsiyaga qarshimiz" mavzusida uchrashuv oʻtkazildi
Bugun, 2022-yil 10-fevral sanasida UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat"tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi H.Shihova Fizika-matematika fakultetining 2-kurs Fizika yoʻnalishi talabalari  bilan "Biz korrupsiyaga qarshimiz" mavzusida bilan suhbat oʻtkazdi.
Ma’ruzada korrupsiyaga qarshi kurashishning asosiy prinsiplari sifatida qonuniylik, fuqarolar huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarining ustuvorligi, ochiqlik va shaffoflik, tizimlilik, davlat va fuqarolik jamiyatining hamkorligi, korrupsiyaning oldini olishga doir chora-tadbirlar ustuvorligi, javobgarlikning muqarrarligi to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashishga qaratilgan ko‘plab normativ-huquqiy hujjatlar qabul qilingani, xususan, “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonunlar shular jumlasidan ekanligi haqida ma’lumot berildi.  Uchrashuv so‘nggida talaba-yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga mutaxassis tomonidan javoblar olishdi.

A meeting on "We are against corruption" was held
Today, the fight against corruption has become one of the most pressing issues around the world. At present, all the legal framework for combating corruption has been made in our country. Each of us needs to be vigilant and responsible in this regard.
Today, on February 10, 2022, H. Shihova, Head of the Department of Anti-Corruption "Compliance Control" of UrSU, held a conversation with 2nd year students of the Physics and Mathematics Faculty on the topic "We are against corruption."
The lecture also provided detailed information on legitimacy, the priority of the rights, freedoms and legitimate interests of citizens, openness and transparency, systematization, cooperation between the state and civil society, priority of anti-corruption measures, the inevitability of liability as the main principles of the fight against corruption. It was also noted that the Republic of Uzbekistan has adopted a number of normative and legal acts aimed at combating corruption, in particular, the Law "On Combating Corruption." At the end of the meeting, students received expert’s answers to their questions.