"Biz korrupsiyaga qarshimiz" mavzusida uchrashuv oʻtkazildi
Bugun, 2022-yil 10-fevral sanasida UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat"tizimini boshqarish boʻlimi boshligʻi H.Shihova Fizika-matematika fakultetining 2-kurs Fizika yoʻnalishi talabalari  bilan "Biz korrupsiyaga qarshimiz" mavzusida bilan suhbat oʻtkazdi.
Ma’ruzada korrupsiyaga qarshi kurashishning asosiy prinsiplari sifatida qonuniylik, fuqarolar huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarining ustuvorligi, ochiqlik va shaffoflik, tizimlilik, davlat va fuqarolik jamiyatining hamkorligi, korrupsiyaning oldini olishga doir chora-tadbirlar ustuvorligi, javobgarlikning muqarrarligi to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashishga qaratilgan ko‘plab normativ-huquqiy hujjatlar qabul qilingani, xususan, “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi qonunlar shular jumlasidan ekanligi haqida ma’lumot berildi.  Uchrashuv so‘nggida talaba-yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga mutaxassis tomonidan javoblar olishdi.

Состоялась встреча на тему «Мы против коррупции»
Сегодня борьба с коррупцией стала одной из самых актуальных проблем во всем мире. В настоящее время в нашей стране создана вся правовая база для противодействия коррупции. Каждый из нас должен быть бдительным и ответственным в этом отношении.
Сегодня, 10 февраля 2022 года, начальник отдела управления системой комплаенс-контроля УрГУ Шихова Х. провела беседу со студентами 2 курса физико-математического факультета на тему «Мы против коррупции».
В докладе подробно излагаются основные принципы борьбы с коррупцией: верховенство права, приоритет гражданских прав, свобод и законных интересов, открытость и прозрачность, системность, взаимодействие государства и гражданского общества, приоритет антикоррупционных мер, неотвратимость ответственности данные были предоставлены. Также было отмечено, что в Республике Узбекистан принят ряд нормативно-правовых актов, направленных на противодействие коррупции, в частности, Закон «О противодействии коррупции».