“Sud tizimi va korrupsiyaga qarshi kurash” mavzusida sudyalar bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
2022-yil   11-fevral kuni Xorijiy filologiya hamda Pedagogika fakultetlarining  talabalari ishtirokida   "Sud tizimi va korrupsiyaga qarshi kurash" mavzusida tadbir oʻtkazildi.
Urganch tumanlarora iqtisodiy sudining  sudyasi M.Qazaqov, Fuqarolik ishlari bo‘yicha Urganch tumanlararo sudining raisi  Sh.Ismoilov, Fuqarolik ishlari bo‘yicha Urganch tumanlararo sudining sudyasi B.Rajabov va Sudya Z.Isaqovlar tadbir mehmoni boʻldilar.  Tadbirga Xorijiy filologiya fakulteti dekan o‘rinbosari S.Matkarimov moderatorlik qildi.
Tadbirda mamlakatimizda sud-huquq sohasidagi islohotlar, qonunchilik tizimidagi o‘zgarishlar, jinoyatchilikning kelib chiqish sabablari, korrupsiyaga qarshi kurashishda amalga oshirilayotgan ishlar,  yoshlar orasida jinoyatchilik, giyohvandlik va boshqa salbiy illatlarni oldini olish bo‘yicha ma’ruzalar tinglandi. Tadbir talabalar bilan ochiq muloqot ruhida o‘tib, talabalarning savollariga javoblar berildi, taklif va mulohazalari tinglandi.

Состоялось совещание с судьями на тему «Судебная система и борьба с коррупцией»
11 февраля 2022 года состоялось мероприятие на тему «Судебная система и борьба с коррупцией» с участием студентов факультета иностранной филологии и педагогики.
Гостями мероприятия стали судья Ургенчского межрайонного хозяйственного суда М. Казаков, председатель Ургенчского межрайонного гражданского суда Ш. Исмаилов, судья Ургенчского межрайонного гражданского суда Б. Раджабов и судья З. Исаков. Модератором мероприятия выступил заместитель декана факультета иностранной филологии С. Маткаримов.
На мероприятии были заслушаны доклады о судебной реформе в стране, изменениях в законодательной системе, причинах преступности, проводимой работе по борьбе с коррупцией, предупреждению преступности, наркомании и других негативных явлений среди молодежи. Мероприятие прошло в духе открытого общения со студентами, были даны ответы на вопросы студентов, выслушаны предложения и замечания.