“Sud tizimi va korrupsiyaga qarshi kurash” mavzusida sudyalar bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
2022-yil   11-fevral kuni Xorijiy filologiya hamda Pedagogika fakultetlarining  talabalari ishtirokida   "Sud tizimi va korrupsiyaga qarshi kurash" mavzusida tadbir oʻtkazildi.
Urganch tumanlarora iqtisodiy sudining  sudyasi M.Qazaqov, Fuqarolik ishlari bo‘yicha Urganch tumanlararo sudining raisi  Sh.Ismoilov, Fuqarolik ishlari bo‘yicha Urganch tumanlararo sudining sudyasi B.Rajabov va Sudya Z.Isaqovlar tadbir mehmoni boʻldilar.  Tadbirga Xorijiy filologiya fakulteti dekan o‘rinbosari S.Matkarimov moderatorlik qildi.
Tadbirda mamlakatimizda sud-huquq sohasidagi islohotlar, qonunchilik tizimidagi o‘zgarishlar, jinoyatchilikning kelib chiqish sabablari, korrupsiyaga qarshi kurashishda amalga oshirilayotgan ishlar,  yoshlar orasida jinoyatchilik, giyohvandlik va boshqa salbiy illatlarni oldini olish bo‘yicha ma’ruzalar tinglandi. Tadbir talabalar bilan ochiq muloqot ruhida o‘tib, talabalarning savollariga javoblar berildi, taklif va mulohazalari tinglandi.

A meeting was held with judges on “The Judiciary and the Fight against Corruption”
On February 11, 2022, an event on “The Judiciary and the Fight against Corruption” was held with the participation of students of the Faculty of Foreign Philology and Pedagogy.
Judge of the Urgench Inter-District Economic Court M. Kazakov, Chairman of the Urgench Inter-District Civil Court Sh. Ismailov, Judge of the Urgench Inter-District Civil Court B. Rajabov and Judge Z. Isakov were guests of the event. The event was moderated by the Deputy Dean of the Faculty of Foreign Philology S. Matkarimov.
At the event, reports on reforms in the field of judicial law, changes in the legislative system, the causes of crime, the work carried out in the fight against corruption, youth crimes, the prevention of drug addiction and other negative ills in our country were heard.
The event was held as an open communication with students, students' questions were answered, suggestions and comments were heard.