Oliy taʼlim, mahalla va maktab hamkorligi
2022-yil  11-fevral kuni  Pedagogika fakulteti professor-o'qituvchilari, tyutorlari va talabalari O'zbekiston Respublikasi Prezidenti  Sh.Mirziyoyevning  “Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Yangiariq tumani Ma'naviyat bo'limi bilan hamkorlikda "Arboblar" mahallasi yoshlari, 13-son maktab o'quvchilari ishtirokida  shoh va shoir, buyuk davlat arbobi, Zahiriddin Muhammad Bobur hayoti va ijodiga bag‘ishlangan adabiy-badiiy kecha tashkil etdilar.
Tadbirda “Boshlang’ich ta’lim metodikasi” kafedrasi professor-o’qituvchilari dotsent A.Atajonova va G.Jumaniyozovalar shoir ijodining jahon tamaddunidagi o’rni haqida ma’ruza o’qidilar. Fakultet tyutor va  talabalari tomonidan g’azal va ruboiylar aytildi. Shuningdek, shoirga atab yozgan she’rlaridan namunalar o’qildi. Tadbirda maktab o'quvchilari ham o’z chiqishlari bilan faol qatnashdilar. Tadbir so’nggida o’quvchilar Z.M.Bobur hayoti va ijodiga oid viktorina savollariga javob berib, faxriy yorliq va esdalik sovg’alar bilan taqdirlandilar.

Higher education, mahalla and school cooperation
On February 11, 2022, faculties, tutors and students of the Pedagogy Faculty in order to ensure the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev "On measures to radically improve the system of work with youth in mahallas" in cooperation with the Spirituality Department, the youth of "Arboblar" mahalla, with the participation of students of school No. 13 organized a literary and artistic evening dedicated to the life and work of the emperor and poet, great statesman, Zahiriddin Muhammad Babur.
At the event, faculties and teachers of the Department of Primary education methodology dotcent A. Atajonova and G. Jumaniyazova gave a lecture on the role of the poet's work in world civilization. Ghazals and rubais were recited by faculty tutors and students. Samples of their poems dedicated to the poet were also read. Schoolchildren also took part in the event with their performances. At the end of the event, students answered quiz questions about the life and work of Z.M. Bobur and were awarded certificates of honor and gifts.