Assalom, Navro‘z - yangilanish, mehr-oqibat va qadr-qimmat ayyomi!
Navro'z xalqimizning milliy an’ana va urf-odatlarini, go‘zal qadriyatlarini oʻzida mujassam etgan qadimiy bayramlaridan biri hisoblanadi. Chin maʼnoda bahor bayrami. Bunda dasturxonlar noz-neʼmatlarga to'lib, deyarli har bir o'zbek xonadonida doshqozonlarda sumalaklar qaynaydi.
Ana shu ulugʻ ayyom munosabati bilan bugun bayram shodiyonalari shahrimizning "Avesto" bog‘ majmuasida bayram tantanalarini tomosha qilish uchun kelgan tomoshabinlar uchun ko‘tarinki ruhda tashkil etildi.
Mazkur Navroʻz saylida  Urganch davlat universiteti jamoasi ham yakdillikda faol ishtirok etdi. Ayniqsa, milliy taomlar, qoʻl ishlanmalari hamda ilmiy-innovatsion loyihalar koʻrgazmalari, iqtidorli talaba-yoshlarimizning kuy-qoʻshiqlari, raqslari  shahrimiz aholisining diqqat-eʼtiborini tortdi.

Hello, Navruz - a holiday of renewal, kindness and dignity!
Navruz is one of the ancient holidays of our people, which embodies the national traditions, customs and beautiful values. It is a real spring holiday. At the same time, the tables are full of delicacies, and in almost every Uzbek household sumalak is boiled on the stoves.
Today, on the occasion of this great holiday, the festivities were organized in high spirits for the spectators who came to watch the festivities in the "Avesto" park complex of our city.
The team of Urgench State University also took an active part in the celebration of Navruz. Exhibitions of national dishes, handicrafts and scientific-innovative projects, songs and dances of our talented students attracted the attention of the people of our city.
It is certain that these celebrations brought joy to everyone's hearts, smiles on their faces and joy to their hearts!