Urganch davlat universitetida ishchi guruh o‘rganish ishlarini olib bormoqda
Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining buyrug‘i asosida kelgan ishchi guruh a’zolari: Mamarajab Tajiyev hamda Marat Salimovlar oʻrganishlar avvalida universitet rektori Baxrom Abdullayev  bilan uchrashdilar.
Oʻrganishlar doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 20-apreldagi "Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qarori ijrosini ta’minlanishi hamda xalqaro moliya institutlari ishtirokidagi loyihalar doirasida oliy ta’lim muassasalariga yetkazib berilgan o‘quv laboratoriya jihozlaridan o‘quv jarayonida samarali foydalanish holati bo‘yicha tahlil qilish rejalashtirilgan.

Рабочая группа проводит наблюдения в Ургенчском государственном университете
Члены рабочей группы Мамараджаб Таджиев и Марат Салимов, прибывшие по поручению Министра высшего и среднего специального образования, в начале наблюдения встретились с ректором вуза Бахромом Абдуллаевым.
В рамках наблюдения проведен анализ реализации Указа Президента Республики Узбекистан от 20 апреля 2017 года «О мерах по дальнейшему развитию системы высшего образования» и эффективного использования учебно-лабораторного оборудования в учебном процессе. планируется поставка в высшие учебные заведения в рамках проектов с участием международных финансовых институтов.