Urganch davlat universitetida "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovi bo'lib o'tdi
Filologiya fakultetida an'anaviy tarzda o'tkazilib kelinayotgan "Kitobxon talaba" ko'rik-tanlovining navbatdagi bosqichi  20-may sanasida universitet Madaniyat saroyida bo'lib o'tdi.
Tanlov Abdulla Qodiriyning "O'tkan kunlar" hamda N.V.Gogolning "O'lik jonlar" (rus tilida) asarlari asosida tuzilgan shartlar asosida olib borildi.
Eslatib o'tamiz, mazkur ko'rik-tanlovni o'tkazishdan asosiy maqsad talaba-yoshlarning kitobga bo'lgan mehrini yanada oshirish, kitob - eng yaxshi do'st, maslahatchi ekanligini tushuntirish, kitobxonlik madaniyatini yoshlar orasida keng targ'ib qilishdan iborat.
Tadbirning badiiy qismi 193-guruh talabalari tomonidan kitobxonlik madaniyatini targ'ib qiluvchi videorolik, "O'tkan kunlar" romanidan sahna ko'rinishlari hamda go'zal raqs,  kuy-qo'shiqlar tomoshabinlar e'tiboriga havola etildi
Mazkur tanlovda fakultetning 8 nafar talabasi 2 shart asosida o'zaro kuch sinashdilar.
1-o'rin: Nasiba Matyaqubova (o'zbek tilida)
1-o'rin: Yuliya Soy(rus tilida)
2-o'rin: Komila Farhodova
3-o'rin: Maftuna Hayitboyeva
Ushbu oʻrinlar sohiblarini hamda  tanlovda faol qatnashgan talabalar fakultet professor-o'qituvchilari tomonidan diplom hamda esdalik sovg'alari bilan taqdirlandilar.

В Ургенчском государственном университете состоялся конкурс «Лучший читатель-студент»
Очередной тур конкурса «Лучший читатель-студент», который традиционно проводится на Филологическом факультете, прошел 20 мая во Дворце культуры университета.
Конкурс проводился на основе произведений Абдулла Кадыри «Последние дни» и Н. В. Гоголя «Мертвые души».
Напомним, что основная цель конкурса – повысить любовь школьников к книге, разъяснить, что книги – лучшие друзья и наставники, популяризировать культуру чтения среди молодежи.
В художественной части мероприятия приняли участие студенты группы 193. Зрителям был представлен видеоролик, пропагандирующий культуру чтения, сцены из романа «Последние дни» и красивые танцы и песни.
В этом конкурсе 8 студентов факультета соревновались по 2 заданиям.
1 место: Насиба Матякубова (на узбекском языке)
1 место: Юлия Сой (на русском языке)
2 место: Комила Фарходова
3 место: Мафтуна Хайитбаева
Победители и студенты, принявшие активное участие в конкурсах, были награждены дипломами и подарками от преподавателей.