Urganch davlat universitetida “Yangi o‘zbekiston yoshlari zo‘ravonliksiz hayot sari” mavzusida tadbir o‘tkazildi
2022-yil 16-iyun sanasida Urganch davlatuniversitetida "Yuksalish" umummilliy harakati tomonidan  “Faol fuqarolar haftaligi” doirasida Respublika “Istiqbolli avlod” ijtimoiy-axborot markazining Xorazm viloyat bo‘limi bilan hamkorlikda  “Yangi O‘zbekiston yoshlari zo‘ravonliksiz hayot sari” mavzusida  tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda Respublika “Istiqbolli avlod” ijtimoiy-axborot markazining Xorazm viloyat bo‘limi rahbari S.Matkarimova, “Yuksalish” umummilliy  harakati viloyat bo‘limi bosh mutahassisi B.Ismailov,  Viloyat ichki ishlar boshqarmasi mas’ul xodimi E.Safayev,  Viloyat ichki ishlar boshqarmasi mas’ul xodimi D.Bog‘ibekova, O‘zbekiston musulmonlar  idorasi Xorazm viloyati vakilligi tasarruvidagi  “Imom Fahriddin ar-roziy” islom bilim yurti mudarrisi Q.Masharipov, Respublika Ma’naviyat markazi bo‘limi bosh mutaxassisi Gʻ.Atajanov hamda UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori S.Davletov boshchiligida Pedagogika fakulteti professor-oʻqituvchilari, tyutorlari va talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Tadbirni birinchi prorektor S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berdi. Shundan soʻng, tadbir ishtirokchilarining maʼruzalari tinglandi.
Kelajagimiz vorislari bo‘lgan yosh avlodni mamlakatimizda amalga oshirilayotgan bunyodkorlik, yaratuvchilik jarayonlarida faol ishtirokchilari etib tarbiyalashda ta’lim va tarbiyaning uzviyligi o‘ta muhimligini ko‘rsatish, respublikada amalga oshirilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar hamda mutaassib oqimlar tomonidan ijtimoiy tarmoq platformalarida ilgari surilayotgan da’volar, yoshlar orasida diniy aqidaparastlik va mutaassiblik g‘oyalari tarqalishining oldini olish, yoshlarning huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, ularni milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash, onggi va qalbida mustaqillik g‘oyalariga sodiqlik, milliy o‘zlikni anglashi uchun targ‘ibot ishlarini amalga oshirish kabi dolzarb masalalar tinglangan maʼruzalarda oʻz aksini topdi.
urdu.uz, Urganch davlat universitetida “Yangi o‘zbekiston yoshlari zo‘ravonliksiz hayot sari” mavzusida  tadbir o‘tkazildi

В Ургенчском государственном университете состоялось мероприятие «Новая узбекская молодежь к жизни без насилия».
16 июня 2022 года общенациональным движением «Юксалиш» совместно с Хорезмским областным отделением Республиканского информационно-социального центра «Истикболли авлод» в рамках «Недели активных граждан» организовано мероприятие на тему «Молодежь Нового Узбекистана в жизнь без насилия».
В мероприятии приняли участие руководитель Хорезмского областного отделения Республиканского центра социальной информации «Истикболли авлод» С.Маткаримова, главный специалист областного отделения национального движения «Юксалиш» Б.Исмаилов, сотрудник областного управления внутренних дел. дела Э.Сафаев, сотрудник РОВД Д.Богибекова, К.Машарипов, директор исламской школы «Имам Фахриддин ар-Разий» при Хорезмском областном управлении Управления мусульман Узбекистана Г.Атаджанов, В ней приняли участие главный специалист Республиканского центра духовности и Давлетов С.А. под руководством Первого проректора по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе УрГУ профессора, преподаватели и студенты Педагогического факультета.
Мероприятие открыл первый проректор С.Давлетов. После этого были заслушаны доклады участников.
Такие вопросы, как показ важности интеграции образования и воспитания в воспитании подрастающего поколения, являющегося наследниками нашего будущего, как активных участников творческого процесса в нашей стране, социально-экономических реформ в стране и требований, выдвигаемых религиозных фанатиков в социальных сетях, недопущение распространения религиозного фанатизма и фанатизма среди молодежи, защита прав, свобод и законных интересов молодежи, воспитание ее в духе уважения к национальным и общечеловеческим ценностям, приверженности идее независимости в их умах и сердцах, отстаивание национальной идентичности.