Urganch davlat universiteti kengashining 11-majlisi bo‘lib o‘tdi
2022-yil 4-iyul sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 2021-2022-oʻquv yilidagi soʻnggi,  11-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  avvalida rektor Baxrom Abdullayev  “Milliy gʻoya, maʼnaviyat asoslari va huquq” kafedrasi oʻqituvchisi Ulugʻbek Hajiyevga Yuridik fanlari boʻyicha falsafa doktori ilmiy darajasini beruvchi PhD diplomini, shuningdek, Xorijiy filologiya fakulteti 2-bosqich talabasi Allaberganova Shahnoza Allabergan qiziga 30-iyun – “Yoshlar kuni” munosabati bilan Prezidentimiz Sh.Mirziyoyev  tomonidan taqdim etilgan  “Kelajak bunyodkori” medali hamda universitetning esdalik sovgʻlarini tantanali topshirdi.
Kengash yigʻilishida fakultetlar va kafedralarning bugungi kundagi faoliyati, kelgusi oʻquv yilidagi vazifalar haqida UrDU birinchi prorektori S.Davletov hamda Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozovlar soʻzga chiqdilar.
Kengash yig‘ilishining 11-majlisida  kun tartibi boʻyicha  quyidagi masalalar haqida maʼruza va hisobotlar tinglandi:
✔️O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Yoshlar kuniga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi nutqi mazmun-mohiyati haqida;
✔️ Universitetda 2021-2022 o‘quv yilida yoshlar bilan ishlash va ma'naviy-ma'rifiy sohada amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
✔️2021-2022 o‘quv yilida uiversitetda o‘quv yuklamalarining bajarilishi to‘g‘risida;
✔️ Urganch davlat universitetida 2022-2023 o‘quv yili uchun shtatlar taqsimoti to‘g‘risida;
✔️ Universitet Kengashi qarorlarining bajarilishi to‘g‘risida;
✔️2022 yilning 1-yarmida universitetda “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi qonun ijrosi bo‘yicha qilingan ishlar to‘g‘risida.

4 июля 2022 года состоялось последнее, 11-е заседание Совета Ургенчского государственного университета на 2021-2022 учебный год. Совет прошел под председательством ректора университета Бахрома Абдуллаева и членов совета.
В начале встречи ректор Бахром Абдуллаев присвоил степень кандидата технических наук. Медаль торжественно вручили преподавателю кафедры «Национальная идея, основы духовности и правового образования» Улугбеку Гаджиеву, а также студентке 2 курса факультета Иностранной филологии Аллабергановой Шахнозе Аллаберган кызы "Келажак бунёдкори", который вручил Президент Ш. Мирзиёева 30 июня – «День молодежи» и сувениры университета.
На заседании совета первый проректор УрДУ С. Давлетов и проректор по учебной работе С. Ходжаниезов рассказали о деятельности факультетов и кафедр на сегодняшний день, задачах на следующий учебный год.
На 11-м заседании совета были заслушаны отчеты по следующим вопросам повестки дня:
О содержании выступления Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на торжественном мероприятии, посвященном Дню молодежи;
О работе, проводимой в университете в 2021-2022 учебном году в области работы с молодежью и в духовно-просветительской сфере;
О выполнении учебных нагрузок в университете в 2021-2022 учебном году;
О распределении штатов на 2022-2023 учебный год в Ургенчском государственном университете;
О выполнении решений Совета Университета;
О работе, проделанной в университете в первом полугодии 2022 года по реализации Закона «Об обращениях физических и юридических лиц».