Urganch davlat universiteti kengashining 11-majlisi bo‘lib o‘tdi
2022-yil 4-iyul sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 2021-2022-oʻquv yilidagi soʻnggi,  11-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  avvalida rektor Baxrom Abdullayev  “Milliy gʻoya, maʼnaviyat asoslari va huquq” kafedrasi oʻqituvchisi Ulugʻbek Hajiyevga Yuridik fanlari boʻyicha falsafa doktori ilmiy darajasini beruvchi PhD diplomini, shuningdek, Xorijiy filologiya fakulteti 2-bosqich talabasi Allaberganova Shahnoza Allabergan qiziga 30-iyun – “Yoshlar kuni” munosabati bilan Prezidentimiz Sh.Mirziyoyev  tomonidan taqdim etilgan  “Kelajak bunyodkori” medali hamda universitetning esdalik sovgʻlarini tantanali topshirdi.
Kengash yigʻilishida fakultetlar va kafedralarning bugungi kundagi faoliyati, kelgusi oʻquv yilidagi vazifalar haqida UrDU birinchi prorektori S.Davletov hamda Oʻquv ishlari boʻyicha prorektor S.Xodjaniyozovlar soʻzga chiqdilar.
Kengash yig‘ilishining 11-majlisida  kun tartibi boʻyicha  quyidagi masalalar haqida maʼruza va hisobotlar tinglandi:
✔️O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Yoshlar kuniga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi nutqi mazmun-mohiyati haqida;
✔️ Universitetda 2021-2022 o‘quv yilida yoshlar bilan ishlash va ma'naviy-ma'rifiy sohada amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
✔️2021-2022 o‘quv yilida uiversitetda o‘quv yuklamalarining bajarilishi to‘g‘risida;
✔️ Urganch davlat universitetida 2022-2023 o‘quv yili uchun shtatlar taqsimoti to‘g‘risida;
✔️ Universitet Kengashi qarorlarining bajarilishi to‘g‘risida;
✔️2022 yilning 1-yarmida universitetda “Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari to‘g‘risida”gi qonun ijrosi bo‘yicha qilingan ishlar to‘g‘risida.

On July 4, 2022, the last, 11th meeting of the Urganch State University Council for the 2021-2022 academic year was held. The council was held under the chairmanship of the rector of the university Bakhrom Abdullayev and the members of the council.
At the beginning of the meeting, Rector Bakhrom Abdullayev awarded the Ph.D. degree to Ulugbek Hajiyev, a teacher of the "The national idea, bases of spirituality and law education" department, as well as to Allaberganova Shahnoza Allabergan qizi, a second-year student of the Faculty of Foreign Philology, solemnly handed over the medal "Kelajak bunyodkori" which was presented by President Sh. Mirziyoyev on June 30 - "Youth Day"  and souvenirs of the university .
At the meeting of the council, the first vice-rector of UrDU S. Davletov and the vice-rector for Academic affairs S. Khodjaniyozov spoke about the activities of the faculties and departments today, the tasks for the next academic year.
At the 11th meeting of the council, reports were heard on the following issues on the agenda:
About the content of the speech of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev at the ceremony dedicated to Youth Day;
About the work carried out in the university in the 2021-2022 academic year in the field of working with young people and in the spiritual and educational sphere;
On the fulfillment of academic loads at the university in the 2021-2022 academic year;
On the distribution of states for the 2022-2023 academic year at Urganch State University;
On the implementation of decisions of the University Council;
About the work done at the university in the first half of 2022 on the implementation of the Law "On Appeals of Natural person and Juridical person".
The opinions of the members of the Council on these issues were heard, and their suggestions were considered.