Koʻzi ojiz va zaif koʻruvchi abituriyentlar imtihon topshirishdi
Urganch davlat universitetiga 2022-2023 o’quv yili uchun bakalavriat bosqichiga 29 nafar ko’zi ojiz va zaif ko’ruvchi abituriyentlar hujjat topshirgan bo’lib, ular 8-9 avgust kunlari  ijodiy imtihon topshirishlari belgilangan.
Bugun, 8-avgust sanasida imtihonlarning ilk kuni boʻlib oʻtdi.
Dastlab, universitet Qabul komissiyasi aʼzolari barcha abituriyentlar bilan suhbatlashdilar, imtihon jarayonlarida omad tilab, iliq tilaklarini bildirib oʻtdilar.
Universitetda ko'zi ojiz abituriyentlar uchun barcha qulay sharoitlar yaratilgan.  29 nafar abituriyent 13 ta ta’lim yo’nalishi boʻyicha ijodiy (kasbiy) imtihon topshirishdi. Abituriyentlar imtihonlarni mutaxassislik fanlardan yozma shaklda brayl alifbosida va amaliy tarzda topshirishdi.

Экзамен сдавали незрячие и слабовидящие абитуриенты
На 2022-2023 учебный год 29 незрячих и слабовидящих абитуриентов подали документы на получение степени бакалавра в Ургенчском государственном университете, и им предстоит сдать творческий экзамен 8-9 августа.
Сегодня, 8 августа, состоялся первый день экзаменов.
Сначала члены приемной комиссии вуза побеседовали со всеми абитуриентами, пожелали им удачи в сдаче экзаменов и высказали теплые пожелания.
В университете созданы все благоприятные условия для незрячих абитуриентов. Творческие (профессиональные) экзамены по 13 направлениям сдали 29 абитуриентов. Абитуриенты сдавали экзамены по профильным предметам в письменной форме шрифтом Брайля и в практической форме.