Koʻzi ojiz va zaif koʻruvchi abituriyentlar imtihon topshirishdi
Urganch davlat universitetiga 2022-2023 o’quv yili uchun bakalavriat bosqichiga 29 nafar ko’zi ojiz va zaif ko’ruvchi abituriyentlar hujjat topshirgan bo’lib, ular 8-9 avgust kunlari  ijodiy imtihon topshirishlari belgilangan.
Bugun, 8-avgust sanasida imtihonlarning ilk kuni boʻlib oʻtdi.
Dastlab, universitet Qabul komissiyasi aʼzolari barcha abituriyentlar bilan suhbatlashdilar, imtihon jarayonlarida omad tilab, iliq tilaklarini bildirib oʻtdilar.
Universitetda ko'zi ojiz abituriyentlar uchun barcha qulay sharoitlar yaratilgan.  29 nafar abituriyent 13 ta ta’lim yo’nalishi boʻyicha ijodiy (kasbiy) imtihon topshirishdi. Abituriyentlar imtihonlarni mutaxassislik fanlardan yozma shaklda brayl alifbosida va amaliy tarzda topshirishdi.

Blind and visually impaired applicants took the exam
For the 2022-2023 academic year, 29 blind and visually impaired applicants have applied for the bachelor's degree at Urganch State University, and they are scheduled to take a creative exam on August 8-9.
Today, August 8, the first day of exams took place.
At first, the members of the university's admission commission talked with all the applicants, wished them luck in the examination process and expressed their warm wishes.
The university has created all favorable conditions for blind applicants. 29 applicants took creative (professional) exams in 13 fields of study. Entrants passed the exams in the specialized subjects in written form in Braille and in practical manner.