Urganch davlat universitetiga qabul qilingan 1-bosqich talabalarining universitet hayotiga tezroq moslashishlariga koʻmak berish, yoshlar uchun yaratilgan loyiha va tanlovlar, imtiyozlar bilan yaqindan tanishtirish, maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar orqali talabalarning bilim va koʻnikmalarini oshirish maqsadida   oʻtkazilayotgan “Orientation Week” haftaligi doirasida rahbariyatning talabalar bilan uchrashuvlari tashkil etilmoqda.
Bugun UrDU Birinchi prorektori S.Davletov Fizika-matematika fakultetining 1-kurs talabalari bilan fakultetning dekani muovinlari va tyutorlari hamrohligida uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda talaba-yoshlar bilan muloqot qilib, loyiha doirasida o‘tkaziladigan ijtimoiy, maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar haqida maʼlumot berdi.

Orientation week: a project that unites students and young people
Meetings of the management with students within the framework of the Orientation Week, which is held in order to help the 1st year students admitted to Urganch State University to adapt to the university life faster, to familiarize them with the projects and contests created for young people, privileges, and to increase the knowledge and skills of students through spiritual and educational events.
Today, UrSU First Vice-Rector S. Davletov held a meeting with the first-year students of the Faculty of Physics and Mathematics, accompanied by the faculty's deputy deans and tutors.
At the meeting, he communicated with the students and youth and gave information about the social, spiritual and educational activities held within the framework of the project.