Koreyalik mehmonlarimiz uchun koʻrgazma tashkil etildi
Oldin xabar berganimizdek, Janubiy Koreya Respublikasining Dongshin universiteti rektori Dr. Lee  Ju Hee oʻzining hamrohlari bilan universitetimizda mehmon boʻlib turibdi.
Bugun mehmonlarimiz uchun Koreya  va Oʻzbekiston doʻstligiga bagʻishlangan koʻrgazma tashkil etildi.
Koʻrgazmada iqtidorli talabalarimiz tomonidan tayyorlangan oʻzbek va koreys milliy hunarmandchilik buyumlari, rassomchilik namunalari, qoʻl ishlanmalari, xususan, turli xil zeb-ziynatlar namoyish etildi. Koʻrgazmada namoyish etilgan buyumlar mehmonlarimizning diqqat eʻtiborini tortdi, ayniqsa, oʻzbek milliy naqshlari aks etgan kulolchilik buyumlari ularga nihoyatda manzur boʻldi.

Для наших корейских гостей была организована выставка
Как мы сообщали ранее , наш университет посетил ректор Университета Донгшин Республики Южная Корея доктор Ли Джу Хи и ее спутники.
Сегодня для наших гостей была организована выставка, посвященная дружбе между Кореей и Узбекистаном.
На выставке были представлены узбекские и корейские народные промыслы, образцы живописи, ручных работ, в частности, различные украшения, изготовленные нашими талантливыми учениками. Предметы, представленные на выставке, привлекли внимание наших гостей, особенно им понравилась керамика с узбекскими национальными мотивами.