Koreyalik mehmonlarimiz uchun koʻrgazma tashkil etildi
Oldin xabar berganimizdek, Janubiy Koreya Respublikasining Dongshin universiteti rektori Dr. Lee  Ju Hee oʻzining hamrohlari bilan universitetimizda mehmon boʻlib turibdi.
Bugun mehmonlarimiz uchun Koreya  va Oʻzbekiston doʻstligiga bagʻishlangan koʻrgazma tashkil etildi.
Koʻrgazmada iqtidorli talabalarimiz tomonidan tayyorlangan oʻzbek va koreys milliy hunarmandchilik buyumlari, rassomchilik namunalari, qoʻl ishlanmalari, xususan, turli xil zeb-ziynatlar namoyish etildi. Koʻrgazmada namoyish etilgan buyumlar mehmonlarimizning diqqat eʻtiborini tortdi, ayniqsa, oʻzbek milliy naqshlari aks etgan kulolchilik buyumlari ularga nihoyatda manzur boʻldi.

An exhibition was organized for our Korean guests
As we previously reported (https://t.me/URDU_PRESSA/21112) Rector of Dongshin University of the Republic of South Korea Dr. Lee Joo Hee and her companions are visiting our university.
Today, an exhibition dedicated to the friendship between Korea and Uzbekistan was organized for our guests.
At the exhibition, Uzbek and Korean national handicrafts, samples of painting, manual works, in particular, various ornaments, prepared by our talented students were presented. The objects presented at the exhibition attracted the attention of our guests, especially the ceramics with Uzbek national motifs were very pleasing to them.